Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Польський досвід активізації сільських громад. Частина 7. Гміна Плєшев





Четвер 11.08.11
Ранок цього дня розпочався приємними несподіванками – вражаючий багатством і красою інтер’єр готелю «Стара Стайня». Це реальний приклад коли з занедбаної колишньої стайні для коней зробили затишний готель-комплекс, де проводяться семінари, навчання і просто відпочиваєш душею.
В сесійній залі ратуші нас чекала зустріч з бургомістром гміни Плєшева паном Маріаном. Він багато розповідав про гміну, яка об’єднує в собі одне місто та 28 сел, загальна чисельність населення гміни становить 30000 чол... Гміна за спеціалізацією вважається сільськогосподарсько-промисловою. Близько 1400 сільських господарств спеціалізуються на вирощуванні зернових культур – жито, пшениця; розведенні свиней та великої рогатої худоби. Також було презентовано організацію гмінного самоврядування. Особисто мені сподобалось те, що в приміщенні зали засідань підтримують традиції і пам'ять фотокартинами своїх попередніх бургомістрів, з вказанням того, що вони зробили для розвитку гміни.

Останнім часом, наголосив бургомістр, велику роль відводять створенню і функціонуванню Солецьких фондів (приблизно на одного мешканця припадає 8 евро).
Велику роль в розбудові комунальної інфраструктури гміни відводиться комунальному підприємству «Гмінний кооператив», який займається водопроводами та каналізацією, сміттям,будує дороги, здійснює благоустрій. Особливістю є те, що велика увага приділяється розбудові каналізаційної мережі і модернізації очисних споруд, на це Євросоюз здійснює дофінансування в розмірі 6,5 млн.евро. Таке враження склалося, що це є загальноєвропейською політикою в сфері комунального господарства в селах і малих містах на території Польщі.
Промисловість гміни запам’яталась тим, що більшість підприємств виробляють котли на дровах (пелети, солома і т.д.) в кількості 34000 од. на рік.
Бургомістр наголосив і на проблемах, серед яких виділив демографічну кризу, що призводить до зменшення початкових шкіл, та 11% рівень безробіття, виробники с/г продукції жалілись на низькі закупівельні ціни на продукцію (це нагадало ситуацію як в Україні).
Помічник бургомістра розповів нам про позитивний досвід ліквідації малих шкіл в гміні. Це питання торкнулося 4 шкіл , де навчалося по 5-6 дітей. Для того щоб покращити умови навчання (відновити харчування дітей, користуватись сучасною спортивною інфраструктурою і т.д.), батькам дітей запропонували безкоштовний доїзд дітей до навчльних закладів, приміщення шкіл будуть залишатися у власності гміни – одні були переобладнані в світлиці, а інші переведені в статус комунального житла. Спочатку був великий супротив, але люди повірили і умови були всі виконані. І як результат, там де були закриті школи, там виявився кращий результат виборів сьогоднішнього бургомістра.
Позитивним досвідом є і взаємовідносини влади і жителів сіл. Кожен мешканець може електронною поштою надіслати своє питання виконкому гміни і отримати на нього відповідь.
Також цього дня ми відвідали найбільше село Ковалевець. Познайомились з солтисом, президентом Добровільної пожежної дружини і місцевою групою дій «Разом для майбутнього», яка фінансується завдяки коштам ЄС в рамках програми Лідер.

Вислів бургомістра Плєшева: «Будь реалістом, вимагай те що неможливе»


Подібні публікації:

  1. Польський досвід активізації сільських громад. Частина 6. Любаш
  2. Польський досвід активізації сільських громад. Частина 5. Гміни Плужніца і Гондеч
  3. Польській досвід активізації сільських громад. Частина 4
  4. Польський досвід активізації сільських громад. Частина 3
  5. Польський досвід активізації сільських громад частина 2
  • Обратная связь представителям власти от жителей всегда делает действия власти более эффективными. Если только представители властей слушают и слышат то, что им говорят жители

    Ответить

Ви можете слідкувати за обговоренням із допомогою RSS 2.0 стрічки.


  • Рубрики

  • Меняем наши бонусы на ваш адрес е-мейл

    Подписка ОБНОВЛЕНИЯ сайта на вашу почту

    Бесплатные советы по результативности вашего бизнеса
    Ваш e-mail: *
    Ваше имя: *
    Подписчиков: