Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Підприємці – пенсіонери, що робити із ЄСВ?

Багато людей, які вже давно відпрацювали своє та знаходяться на пенсії, займаються підприємницькою діяльністю. Всі підприємці платники єдиного та фіксованого податку у 2010 році, після внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003, мали доплачувати у Пенсійний фонд до суми мінімального страхового платежу.

З початку 2011 року із вступом в силу Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI від 08.07.2010, на зміну внескам до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування прийшов «його величність» Єдиний Соціальний Внесок.

Підприємці – пенсіонери, як це не дивно, не були виключенням з цього правила. Проте, вони вже отримують пенсію, навіщо їм сплачувати внески до Пенсійного фонду. Коли у підприємців – платиків єдиного та фіксованого податків тільки но з’явився обов’язок сплачувати внески до ПФ, а потім сплачувати єдиний соціальний внесок, підприємці – пенсіонери задавали це питання державним органам.

Якщо говорити просто та коротко, Закон №1058-IV не передбачає ніяких виключень з правил щодо сплати єдиного соціального внеску підприємцями на спрощеній системі оподаткування.

З початком нового 2011 року, у зв’язку з вступом в силу великої кількості нормативно – правових актів департаменти масово – роз’яснювальної роботи контролюючих органів активізували свою роботи та видали «на гора» велику кількість офіційних роз’яснень. Пропоную вашій увазі роз’яснення Пенсійного фонду щодо підприємців – пенсіонерів на спрощеній системі оподаткування.

Порядок сплати страхувальниками внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року регулювався Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон).

Відповідно до підпункту 4 пункту 8 розділу ХV “Прикінцеві положення” Закону (у редакції Закону України від 08.07.2010 № 2461-VI ) фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок), та члени сімей зазначених осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування сплачують страхові внески в порядку, визначеному цим Законом.

Сума страхового внеску встановлюється зазначеними особами самостійно для себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні такими особами підприємницької діяльності та не перебувають з ними у трудових відносинах. При цьому, сума страхового внеску з урахуванням частини фіксованого або єдиного податку, що перерахована до Пенсійного фонду України, повинна становити не менше мінімального розміру страхового внеску за кожну особу та не більше розміру страхового внеску, обчисленого від максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу, оподатковуваного доходу (прибутку), загального оподатковуваного доходу, з якої сплачуються страхові внески.

Законом не передбачено виключень або пільг щодо нарахування та сплати страхових внесків.

Враховуючи зазначене, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування, в тому числі пенсіонери, за період з липня по грудень 2010 року сплачують страхові внески з урахуванням вищезазначеного.

Водночас зазначаємо, що з 1 січня 2011 року набрав чинності Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, яким передбачено, що фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, нараховують єдиний внесок на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім’ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому, сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Звільнення від сплати єдиного внеску підприємців, які є пенсіонерами, можливе лише за умови внесення відповідних змін до чинного законодавства.

Офіційне джерело: Офіційний сайт Пенсійного фонду України

Оригінал

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...