Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Психологія підприємця і найманого працівника





Сьогодні 11 травня розмова з підприємцем, що торгує текстилем в селищі Авсалар (Туреччина) підштовхнула мене до написання цих рядків. Я запитав свого співрозмовника як часто до нього приходить податкова, як він платить податки і чи не важко торгувати з ранку і до ночі, ще і припрошуючи постійно потенційних покупців зайти до його крамниці. На що він мені відповів, що торгувати звичайно важко, але не важче ніж будь-яка інша робота в Туреччина. Податкова навідується регулярно, але він справно веде облік і сплачує 8% від проданого текстилю у вигляді податків, але все рівно сплачує щоліта штраф, тому що це сезон для торгівлі і ніякі аргументи податкова не сприймає (нагадує вам щось, шановні читачіJ). Водночас все це нівелюється тим, що робота ця знаходиться поруч із його місцем проживання і по друге він працює на себе. Ось від останньої фрази і будемо плясати далі у нашій статті.

Працює на себе. Що це таке? Чим відрізняються вони від тих, хто працює на когось. Одразу зазначу що не всі можуть бути підприємцями. Причин безліч. Деякі штучні деякі природні. Наприклад у людини  яскраво виражений мистецький хист – це природна причина. А якщо людина боїться відповідальності, не організована, лінива – це відмовки, якими прикривають свою нездалість до бізнесу. Іншими словами можна сказати, що у потенційного бізнесмена з часом виникає інша психологія. Він готовий пропонувати, а не лише виконувати, він не боїться відповідальності, в нього більша схильність до ризику і саме головне така людина вже чітко розуміє різницю між такими поняттями як працювати і заробляти, робити і Зробити, ходити на роботу і вирішити задачу. Коли критична частина розуму це вже сприймає як усталену річ – все вважайте що ви готові стати підприємцем. Далі потрібно думати над тим як їм стати реально. Т.то офіс, реклама, помічники, обігові кошти, сама формальна реєстрація. І якщо з реєстрацією, нарешті, в Україні все стало швидко і недорого, то з допомогою у старті нового бізнесу все ще тяжко. Бізнес-інкубатори мало де є і ті , що є здебільшого формально допомагають або лише інформаційно. Кредити для початківців теж проблема. Або під великі відсотки або під заставу власного майна. А тут ще й урядові новації насідають на голову. Все економічним міністрам і віце -прємєрам здається, що їх бізнесмени водять за ніс і не сплачують сповна податки. Шановні урядовці не рівняйте усіх під одну гребінку. Розберіться спочатку із галузями нафто, газо сектору, конфіскатом, гуртовою торгівлею, а тоді вже чіпайте роздрібних торговців на ринку та ремонтників взуття. Справа не тільки і рівні заробітків підприємця та найманого працівника. Підприємець годує себе сам і це найвища психологічна насолода яку може отримувати він від своєї праці. Він навіть може отримати доходу не більше ніж найманий працівник але він його заробив САМ і підприємцю це важливо. За словами все тих же розумних урядовців якщо підприємець не здатний працювати прибутково і тримати податкове навантаження значить він не готовий бути підприємцем і йому потрібно повертатись і розряд найманих працівників. Це ж абсурд. Хто може ПРИМУСИТИ так зробити? А якщо і змусите, то кого отримаєте в якості нової армії найманих працівників? Думаєте прийдуть якісні кадри. Так якісні але з іншою психологією. Вони (колишні підприємці) не будуть мовчати, вони швидше будуть реагувати на недоліки в організації роботи, будуть вимагати оплати пропорційної до результату, а не за відпрацьований час тощо. Це потенційні збуджувані спокою на підприємствах, тому що вони вже знають що таке бути вільними і розпоряджатись своїм часом і заробітком! Окрім того через це збільшиться кількість безробітних, на місця яких за природнім відбором потраплять екс-підприємці. Збільшиться соціальний розрив між бідними і багатими і ще раз зменшиться мотивація до праці і бізнес активності і само зайнятості.

Тепер висновки:

1.Уряду чітко розвести поняття підприємців, що обслуговують юридичні особи для виведення готівки і підприємців, що реально створили самі для себе робоче місце, мають фактичну діяльність.

2.Залишити спрощену систему оподаткування. Нехай буде до 5 ти найманих осіб і до 300 тис.грн обороту у рік але реальним підприємцям і дійсно спрощену. Що таке дійсно спрощена? Розказую. Прийшов підприємець раз у місяць чи квартал у податкову, придбав марку за 300-500 гривень, наклеїв її на офіс (кіоск, книгу обліку, патент, свідоцтво чи просто на лоба) і все!! Більше нікому нічого не платить і не звітується. Бо він вже заплатив це раз і сам на себе працює це два. Всі у виграші.

3.Потенційним та діючим підприємцям ще раз зважити саме на психологічну сторону, підняту у статті. Якщо ви стійки до негараздів, готові до відповідальності і чесної роботи – вперед до вашого і тільки вашого бізнесу. І відстоюйте його усіма дозволеними способами. Хоч забастовками, хоч Майданами. Ви годуєте більшість країни, ви вдягаєте більшість країни ви возите на роботу більшість країни. Нехай країна відчує цеJ Нажаль український менталітет для більшості грає погану службу саме в цьому питанні. Ми боїмось. А Франція не боїться зупинити роботу аеропортів, а Греція не боїться вийти на вулиці, а Німеччина сама диктує умови уряду і роботодавцям якщо умови хоч на краплю погіршуються.

4. Найманим працівникам які відчули, що можуть більше. Освоюйте психологію бізнесмена, навчіться організовувати себе, вести перемовини, вивчіть законодавство та облік  і якщо після всього цього дасте собі самому відповідь що це ваше – ласкаво просимо до гурту підприємців. Справжніх, а не для обслуговування когось.

5. На закінчення те з чого почав. Якщо ви точно не підприємець у цьому нічого поганого немає. Ви просто інший.

Хочете більше дізнатись про те як бути підприємцем, чим краще займатись і як жити в українських реаліях бізнесу? Тоді слідкуйте за новинами сайту, підписуйтесь на розсилку новин. Хочете щоб ваш бізнес розвивався, набирав нових обертів ? Тоді звертайтесь за консультаціями до експертів сайту Керівник. Наші контакти: пошта [email protected] тел.067-363-82-72. Консультуємо по усій країні та дистанційно. Проводимо тренінги та індивідуальні зустрічі. Сприяємо підвищенню кваліфікації у нас в країні та навчанню за кордоном.


Немає схожих публікацій

Ви можете слідкувати за обговоренням із допомогою RSS 2.0 стрічки.