Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

ОТГ Тернопільщини ознайомилися із результатами оцінки прозорості бюджетних процесів

В рамках проекту «Доброчесні громади», за підтримки DOBRE, експерти партнерства «За прозорі місцеві бюджети» Микола та Марія Орлови, відвідали ОТГ Тернопільської області та ознайомили їх із результатами оцінки прозорості бюджетного процесу.

зустріч Шумськ 100918 (12)Шумська ОТГ. Робоча зустріч відбулася за участі секретаря ради, координатора проектів проектної допомоги в громаді, начфіна та юриста ради. Було підведено певний проміжний підсумок участі громади у проекті. Експерти відмітили продуктивну роботу громади, активну участь у тренінгах, підготовку концепції бюджету для громадян, участь у самооцінці бюджетного процесу та розробці рішень, які мають сприяти доброчесності громади і прийняті вже найближчим чином на сесії ради. Після спільної наради і ознайомлення із результатами оцінки  прозорості, відкритості, інновативності бюджетного процесу в Шумській ОТГ, експерти розійшлися з окремими спеціалістами по їх кабінетах і продовжили роботу. Так Марія Орлова і спеціалісти фінансового органу ради напрацювали ще дві сторінки додатково до Концепції бюджету для громадян. Приємним результатом зустрічі стало те, що сесія міськради прийняла Бюджетний регламент, який передбачив участь громадськості у робочих органах і процесах створення, виконання та контролю бюджету. В цей же час Микола Орлов та юрист ради пройшлися за всіма етапами розробки та впровадження трьох рішень ради, які мають поліпшити превентивні заходи в частині доброчесності в громаді від запобігання конфлікту інтересів до наглядової ради комунальних підприємств.зустріч Шумськ 100918 (1)зустріч Шумськ 100918 (24)

зустріч 100918 Байківці (1)Байковецька ОТГ. Робоча зустріч вийшла представницькою. Голова громади, заступники, начальник відділу економіки пожертвували обідньою перервою заради зустрічі із експертами. Дискусія була жвава. Активний голова громади з’ясовував в першу чергу для себе мотивацію до впровадження тих заходів, які передбачені проектом і яка від того буде користь громаді. До цього часу інтересу зі сторони перших осіб не було відчутно, можливо щось змінилося і на виході можна очікувати результативні дії від безумовно фінансово успішної але не у цьому проекту громади і оцінці відкритості бюджетного процесу зокрема.

зустріч Микулинці 100918 (1)Микулинецька ОТГ. На зустріч із експертами проекту прийшли т.в.о голови громади, керівник КП, спеціаліст IT, представники бухгалтерії (фіноргану в цій громаді немає і це є дуже відчутно). Оцінка громади в частині прозорості бюджету вийшла зовсім не така якою могла би бути, що неабияк подивувало т.в.о голови тому є надія на правильні висновки від зустрічі та оцінки. Громаді є багато над чим працювати по всім позиціям проекту але час на це ще є. Хоч і небагато:)

Іванівська ОТГ. Голова громади із заступником відлетіли у закордонне відрядження тому на зустрічі не змогли бути, але присутні спеціалісти ради більш ніж вдало впоралися із всіма викликами. В громаді розроблена Концепція бюджету для громадян, успішно пройдені тренінги, проведено моніторинг застосування минулоріч прийнятих рішень в частині доброчесного урядування. Тому на зустрічі лише ознайомилися із результатами оцінки, яка є високою і пристойною для сучасного стану розвитку ОТГ та спланували майбутню інформаційну кампанію в жовтні в громаді. Прекрасна робота і такі ж результати.зустріч Іванівка 110918 (2)

зустріч Скалат 110918 (2)Скалатська ОТГ. Зустріч відбулася за представництва економічного блоку ради, голови та першого зама точніше замісниці чи заступниці. Результати громади в цьому проекті заслуговують на увагу і повагу. Тренінги продуктивно пройдені, Концепція бюджету для громадян розроблена, оцінка прозорості бюджетного процесу пристойна. Дату інформаційної жовтневої зустрічі призначили і на серпневій сесії було прийнято одразу два важливих рішення, якими впровадженні антикорупційні інструменти в громаді. Блискуча, оперативна робота, хоч візуально в Скалаті є над чим ще працювати міській владі. Процес децентралізації та його економічні наслідки сьогодні сильно залежні від не до кінця спланованих рішень на початку шляху.

зустріч у Вишнівецькій громаді (1)Вишнівецька ОТГ. Всі причетні до реалізації фінансового і антикорупційного напрямків були присутні на зустрічі в т.ч заступник голови, юрист і економісти. Експерти презентували оцінку прозорості, яка виходячи із потенціалу громади могла би бути і більшою, але головне динаміка, яка буде показана по врахуванню рекомендацій, зазначених у звіті. Концепція бюджету для громадян громадою спільно з консультантами успішно розроблена, дата і зміст інформаційної зустрічі у жовтні обумовлена. Тож залишився час і для дружньої розмови і огляду селища, яке 15 вересня буде святкувати свій день народження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...