Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Механізми відкритості та прозорості презентовані для Іванівської громади


тренінг Іванівська ОТГ 10-11.08.2017 Тернопіль (19)Ознайомили із антикорупційними механізмами Іванівську ОТГ(Тернопільська область). Тренери Микола Орлов та Ольга Ферар провели тренінг “Антикорупційні механізми в ОТГ” в рамках проекту “Запобігання корупції в ОТГ:програма навчання та наставництва для територіальних громад ” який реалізується Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети!”, як компоненту програми DOBRE.

Склад учасників був широкого спектру. Це і голова  із заступником ради, секретар ради і секретар виконкому, старости, спецвіалісти бухгалтерської служби, лікар амбулаторії і студенти, громадські активісти.

Початок тренінгу одразу зазначив, що віри в перемогу над корупцією у групи небагато :),  а от нарікань на законодавство, вищу владу багато. От, наприклад, чого до сих пір немає ніяких наслідків для скоробагатьок, які задекларували мільйонні статки, чому сільська рада має встигнути прийняти бюджет вчасно і ще й прозоро, а головний кошторис країни може прийматися вночі і коли вийде. Але коли почали розбиратися детальніше, то вийшли на розуміння, що то не в столиці земельні ділянки на сесії сільської ради голосуються родичам, комп’ютери без тендера на мільйон в грудні місяці можуть і в ОТГ (не Іванівській) закуплятися, а неоптимізована шкільна мережа тягне сотні тисяч додаткових коштів з бюджету сільської ради,  а не іншої. Тому кожному є чим зайнятися і на своїй ділянці відповідальності.тренінг Іванівська ОТГ (1)

Після з’ясування таких світоглядних речей, теми семінару вже сприймалися більш практично і не відірвано від власної професійної діяльності. Всі стадії бюджетного процесу, залучення до нього всіх бажаючих та у різні способи були обговорені і навіть доповнені. Питання в тому аби лише застосовувалися:) Наявність серед учасників економіста та бухгалтерів явно була в позитив в цій частині тренінгу. тут же підняли питання як написати і виграти проект від ДФРР, а якщо не виграли, то як вдосконалити і подати знову.

А те, що працювати в громаді ще є багато над чим засвідчила і ділова гра про державні закупівлі. Коли учасник, доречі наймолодший в групі, якому випала роль голови громади, так прописала умови участі у тендері на Прозорро, що зміг прийняти участь лише один учасник :), а решта були відсіяні через те, що «не являються жителями нашої громади» і ніхто цього не оскаржив, то це значить що таке може трапитися і в реальності. З кожною новою темою учасники все більше розуміли свою роль не лише як спеціаліста, що на своєму робочому місці має помічати ризики і запобігати їм, а й в тому щоб попередити це і у інших. Тому, значна частина часу була присвячена формуванню наглядової ради КП, хоча створення такого підприємства лише в планах.тренінг Іванівська ОТГ 10-11.08.2017 Тернопіль (33)

Жвавий інтерес викликали ситуації щодо конфлікту інтересів та конкурсного призначення на посади. Конкурс на заміщення вакансій в ОТГ впроваджений, Прозорро користуються, тому до завершального голосування вибору антикорупційних інструментів дійшли ті позиції, яких ще немає у практиці громади. Вибір впав на користь Антикорупційної Експертизи та Положення про запобігання конфлікту інтересів. Сам голова громади п.Руслан Шафранович назвав конкретні кроки і дати для результативного впровадження цих інструментів і настільки це прозвучало переконливо, що готові допомогти усім експертним потенціалом нашого Партнерства, щоб ці дати і плани стали реальністю.тренінг Іванівська ОТГ 10-11.08.2017 Тернопіль (48)

Підсумовуючи тренінг всі були в чудовому настрої і звучали слова про продовження роботи, про нові знання і очікування, що збулися.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...