Особливості інфраструктурного життя міста очима українців, частина 3
3.Будинки, прибудинкова територія
Відмітимо лише особливості які були помітні саме для «українського ока». У Лейпцигу ми не побачили житлових захмарних висоток, а новозведені будинки різнопланові, у світлих тонах, з широкими балконами. На будинках що нових, що не реконструйованих немає окремо утеплених фасадів, пофарбованих клаптиків фасаду, різнопланових лоджій, які традиційні для нинішнього етапу архітектурного божевілля малих і середніх міст України.
Рис.1 Фасади в світлих тонах, з підводкою іншими кольорами, м.Лейпціг, Німеччина, 2018
Є дуже креативні, розмальовані будинки. Чи до вподоби це всім жителям що в ньому живуть ми не знаємо, але нашому оку вигляд таких фасадів значно зрозуміліший ніж безкінечні граффіті.
Рис.2 Новий будинок із розмальованим фасадом, м.Лейпціг, Німеччина, 2018
Рис.3 Граффіті на новому будинку, м.Лейпціг, Німеччина, 2018
Рослини, що обвивають одну чи декілька стін житлового будинку, додають з однієї сторони небезпеки підвищеній вологості стіні і можливому швидшому руйнуванню її, а з іншої додають шарму.
Рис.4 Рослинність на фасадах м.Лейпціг, Німеччина, 2018
«Удомашненню» кварталів додають повсюдні заклади харчування, розташовані на перших поверхах житлових будинків.
Рис.5 Кафе поблизу будинку, м.Лейпціг, Німеччина, 2018
Прибудинкові території мають окреслену форму, часто огороджені невеличкою огорожею. В разі проведення ремонтних робіт чи просто наявності будівельних матеріалів вони обов’язково огороджуються попереджувальними знаками.
Рис.6 Звичайний будівельний матеріал біля будинку підлягає обов’язковому позначенню і застереженню для перехожих, м.Лейпціг, Німеччина, 2018
Смітничики знаходяться як на вулицях так і на прибудинкових територіях. Інколи просто стоять баки, часто на колесиках, перевантажених не видно. Покращений варіант – коли всі баки в одному місці і вхід через калитку. Це впорядковує і дисциплінує.
Рис.7 Металева, невисока огорожа прибудинкової території та огороджене місце розташування сміттєвих баків, м.Лейпціг, Німеччина, 2018
Ще однією особливістю, яка була помічена на будинках, це пожежні гідранти, які легко приводяться у дію при потребі, та стічні труби, які не закінчуються виливом води на тротуар.
Рис.8 Жодної зайвої води, водозливи не виведені безкотрольно на вулицю, м.Лейпціг, Німеччина, 2018