Особливості інфраструктурного життя міста очима українців, частина 2
2.Зелені зони, відкриті простори
Парки, сквери, пляжі, площі та інші відкриті простори додають шарму місту, розповідають про потенціал «розмаху крил» для прогулянок, спільних заходів, відпочинку, творчості.
Здолбунів (Україна). Має парки і сквери, пляжі, гідропарк, декілька площ і відкритий простір «ЗЕлений газОН» поблизу дитячо-юнацької бібліотеки.
Рис.1 Відкритий простір для мешканців – «ЗЕлений газОН», Здолбунів, Україна, 2018
Рис.2 Гідропарк – улюблене місце відпочинку здолбунівчан та гостей міста, він постійно розбудовується. Однак проектні рішення, будівельна майстерність та відчуття смаку у всіх людей і в різних країнах різна –звідси і загальний вигляд такий як є, Здолбунів, Україна, 2016-2018
Лейпціг здивував великою кількістю площ, дитячих майданчиків, озерами і лісами поблизу міста, нестандартними пам’ятниками і пам’ятними знаками. Найбільше і приємне здивування – це величезна робота із територією, де раніше видобувалося буре вугілля, а нині там рекреаційна зона, дикі тварини, яхти і пляжі.
Рис.3 Кольорова парасолькова студія під відкритим небом, та пам’ятний знак на пішохідній алеї, Лейпціг, Німеччина, 2018
Рис.4 Дитячі майданчики. Безпечні, креативні. Лейпціг, Німеччина, 2018Рис. 5 Вигляд з висоти 35 метрів з башти біля парку диких тварин
Рис.6 Схема перетворення закинутих шахт під рекреаційну туристичну зону, Лейпціг, Німеччина, 2018
До об’єднання країни в 1990 році Саксонія виконувала в НДР приблизно ту роль, яку в Україні виконував до 2014 року Донбас. Тобто служила джерелом сировини для промисловості і енергетики. Видобували тут буре вугілля. Зараз його розробка припинена, і гігантські кар’єри перетворилися в мережу озер з площею водної поверхні 70 кв. км. Це співвідноситься з нашими волинськими Шацькими озерами. Але німці за 20 років примудрилися з нуля створити індустрію активного відпочинку таких масштабів, якої на Шацьких озерах ніколи не було. Не говорячи про дрібніші водойми, рівня гідропарку у Здолбунові. Наприклад, тут можна побувати в музеї гірничої техніки. Так називається один зі збережених для історії вугільних кар’єрів. Прогулянка по ландшафту а-ля планета після ядерної війни, доповненому екскаваторами, самоскидами і іншими залізяками гігантських розмірів, напевно справить враження. А навколо дикі тварини, мости, будуються перешійки і канали між озерами. ( нім. Leipziger Neuseenland)
До асоціацій дуже проситься і здолбунівський кар’єр, який нині знаходиться в зоні промислової розробки підприємства і попри тривалу дискусію Купатися чи ні у озері, яке утворилося в одній із заглибин, рішення було безальтернативне – засипати. Нагадаю, це діючий майданчик діючого підприємства, а що може бути колись показали німці.