Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Вишнівецька ОТГ має добрі приклади дотримання антикорупційного законодавства

візит Вишнівець 160419 (3)16.04 відбувся візит до Вишнівецької ОТГ експертів програми «Доброчесні громади» Миколи та Марії Орлової. Марія Орлова розповіла присутнім на зустрічі заступникам селищного голови та секретарю ради про старт оцінки прозорості місцевих бюджетів. Цьогоріч були створені для кожної ОТГ опитувальники на гуугл диск, доступ до них роздані відповідальним особам рад і відтепер у інтерактивному режимі працівники і експерти можуть спільно здійснити оцінку (самооцінку) стану справ у бюджетній політиці громади. Микола Орлов обговорив із учасниками зустрічі Концепцію БдГ, другий варіант якої вже є прийнятним для початку макетування, а також подякував за прийняті рішення про виділені ресурси на цілі БдГ та опублікований зворотній зв’язок органу влади із мешканцями щодо врахованих пропозицій до бюджету. (фото ЗБІЛЬШУЮТЬСЯ при натисканні на них)візит Вишнівець 160419 (7)

Змістовною виявилася моніторингова частина застосування в громаді Антикорупційних інструментів, які прийняті в рамках проекту. Так, експерт проаналізував виконання частини заходів Антикорупційної програми, а саме чи поінформовані депутати селищної ради про необхідність декларування до 1 квітня і чи здійснили його, чи були факти звільнення і прийому на роботу і чи ці особи теж подали декларації, чи приймалися рішення щодо надання пільг для фізичних чи юридичних осіб на території селища. На деякі питання отримано питання, дещо ще треба з’ясувати у дистанційному режимі після візиту, але отримані відповіді свідчать про повне володіння ситуацією з цього питання в раді. А моніторинг виконання іншого рішення, а саме Порядку запобігання і врегулювання конфлікту інтересів виявив ще і реальні підтвердження того, що воно виконується в раді. Продемонстровані рішення сесій, розпорядження голови свідчать про правильне розуміння як норм законодавства так і прийнятого Порядку, хоча місія експерта не в тлумаченні законодавства, а лише у прояві свого бачення, рекомендацій, превенції. Офіційні коментарі чи роз’яснення можуть надати вповноважені на те державою органи.рішення Вишнівець (1) рішення Вишнівець (2)рішення Вишнівець (7) рішення Вишнівець (8)

Позитивно відзначено, правильний порядок, на думку експерта, оголошення про конфлікт інтересів, складену заяву про це, щоправда в Порядку зазначено про власноруч написану заяву.рішення Вишнівець (11) рішення Вишнівець (12)

У переглянутих розпорядженнях голови відсутні ті, в яких фігурує його прізвище як отримувач премій, надбавок або інших заохочень.

У поданнях на преміювання інших працівників правильно оформлені різні подання, одне із повним списком спеціалістів підписане заступником і окреме подання на цього заступника підписане секретарем ради.

У підписаних головою рішеннях сесій ради, що відбулися у 4 кв 2018 року – 1 кв 2019 року відсутні ті, які викликали би сумнів та невідповідність Порядку. Показовим є приклад самого голови, який теж був в ситуації конфлікту інтересів. Але заявив про це ДО початку розгляду питання на сесії, у протоколі сесії присутня особиста заява голови ради і у протоколі поіменного голосування чітко видно, що він не приймав участі у голосуванні. Такий порядок дій заслуговує на увагу і в інших ОТГ, адже він простий, зрозумілий, прозорий і дієвий. Після такого алгоритму дій можна спати спокійно😊рішення Вишнівець (13) рішення Вишнівець (14) рішення Вишнівець (15)

Слід відзначити, що в самому органі місцевої влади було повне сприяння зустрічі і цілковите розуміння висловлених усних рекомендацій. По завершенні візиту та опрацюванні відповідей на поставлені запитання від селищної ради, громада отримає рекомендації, частина з яких вже озвучена була під час самого візиту.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...