Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Prozorro – є перший мільйон проведених процедур

Лого_прозорроНа минулому тижні, 3 серпня, кількість тендерів в електронній системі публічних закупівель ProZorro сягнула одного мільйону. Мільйонну закупівлю оголосив Військова частина 3057 Національної гвардії України в м. Маріуполь.  Військова частина закупила крупи на суму 19 400 грн.

Як відомо, з 1 серпня 2016 року всі тендери, які перевищують порогові значення (від 200 тис для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт), повинні проводитись через ProZorro (це так звані “конкурентні процедури”). Водночас, державні замовники у виключних випадках, наприклад, коли закуповуються твори мистецтва, коли відсутня конкуренція на ринку або у разі нагальної потреби, можуть обґрунтовано застосовувати переговорну процедуру та завантажувати у систему повідомлення про намір укласти договір. В разі допорогових закупівель державний орган або підприємство можуть або обрати постачальника самостійно і завантажити у систему звіт про укладений договір, або використати можливість залучення бізнесу і провести допороговий тендер з аукціоном.

Станом на 3 серпня 2017 року лише 55% процедур є конкурентними, тобто такими що проходять на відкритому тендері. Водночас для надпорогових закупівель цей показник набагато вищий – 3/4 закупівель проходять через тендери.

“Електронна система ProZorro була задумана з принципом “всі бачать все”, але в умовах, коли частину тендерів недисципліновані замовники залишають поза системою, виникає значний простір для зловживань. Саме тому ми бачимо необхідність повністю перевести малі допорогові закупівлі на ProZorro”, – пояснює Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. – “Ми готуємо відповідний законопроект. Ми також намагаємось спростити життя державним органам і максимізувати економію для платників податків через запуск Центральної закупівельної організації, яка має проводити комплексні закупівлі типових для державних органів товарів та робіт”.

Як показує статистика, найбільше закуповують в Київській, Дніпропетровській та Донецькій областях. Найбільшими державними замовниками є КП “Київський метрополітен” (3177 тендерів за весь час роботи у системі), регіональна філія “Львівська залізниця” (2322 тендери) та Департамент житлового господарства Харківської міської ради (2287 тендерів).

“Кожного дня в системі оголошується близько 4 тисячі закупівель. Ми продовжуємо спрощувати роботу для наших користувачів. В червні Система електронних публічних закупівель ProZorro інтегрувалась з Єдиним Державним Реєстром. Це дало замовнику можливість в онлайн режимі отримати деталізовану інформацію про учасника. З травня 2017 учасники держтендерів можуть надавати довідку про відсутність податкової заборгованості в електронній формі. Інтеграція з держаними реєстрами залишається однією з приорітетних задач, яка стоїть перед ДП “Прозорро”, – пояснює директор ДП “Прозорро” Василь Задворний.

Найбільше держава замовляє в таких категоріях як: будівельні роботи та поточний ремонт (117 041 тендерів), продукти харчування (111 868 тендерів), паливо та електроенергію (88 417 тендерів), медичне обладнання, фармацевтична продукція та засоби особистої гігієни (74 900 тендерів). 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...