Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Прозорість місцевих бюджетів та фінансове управління були головною темою тренінгу у Кременці

Чотири громади ОТГ Тернопільщини делегували своїх представників на тренінг з бюджетної тематики у м.Кременець в рамках проекту “Доброчесні громади”.посібники на тренінг (1)

Як провести самоаналіз, аналіз із допомогою консультантів рівня прозорості місцевого бюджету, що таке бюджет для громадян і як він має виглядати та поширюватися у своїй громаді, що собою являє бюджетна документація і які терміни її підготовки та оприлюднення та інші питання були у фокусі уваги учасників.

Тренери Аналітичного центру ЗЕОН та Громадського Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” Марія та Микола Орлови два дні ділилися своїми знаннями та досвідом в т.ч в частині залучення громадян до бюджетного процесу. А от самих активних громадян на тренінгу бракувало. Попри те, що серед учасників були представники двох ГО, але їх ГО ще на етапі становлення, тому очікуваної “зубастості” від них не прозвучало. Навіть в ділових іграх чи модельованих ситуаціях група громадськості ледь не підігравала і підказувала групі “влада”. Ну прямо повне порозуміння), тільки от функції у кожного мають бути різні. І функція моніторингу, контролю громадськістю вона важлива і не дозволяє владі розслаблятися. Ну хіба що у дружній після робочій обстановці.

Добре учасникам “зайшла” вправа із бюджетним календарем, далася взнаки участь трьох начальників фінуправлінь і головного бухгалтера ОМС, креативно підішли і до концепції бюджету для громадян, яку розробляти у мікрогрупах, представники кожної групи окремо, які представляли конкретну ОТГ. Працювали із своїми бюджетами, які тренери змогли відшукати на сайтах їх громад:) Там де змогли відшукати, де не змогли – ось вам і перша практична дія яку треба зробити по поверненню додому – оприлюднити бюджет!

Попереду ще консультаційно-дорадча робота в громадах. Так, щоб і оцінити свій рівень прозорості бюджету і порівняти його з іншими 49 ОТГ в яких працюють тренери Партнерства і розробка та оприлюднення Бюджету для громадян, що вперше і масово здійснюється в усіх 50 ОТГ одночасно в рамках проекту від партнера – DOBRE.

Повний фотозвіт  у групі ЗЕОН.тренінг у Кременці 150518_1 тренінг у Кременці 150518_2 тренінг у Кременці 150518_3 тренінг у Кременці 150518_4 тренінг у Кременці 150518_5 тренінг у Кременці 150518_6

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...