Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Інвестори в шоці від податківців

Посольства США, Угорщини та Франції в Україні отримують часті скарги від компаній щодо їх спілкування з українськими податковими органами.

Про це ZN.UA повідомили посол США Джон Теффт, посол Угорщини Міхаль Байєр і посол Франції Ален Ремі. За їхніми словами, українська податкова служба відлякує інвесторів із США і Європи. За оцінками Світового банку, українська податкова система – одна з абсолютно найгірших у світі (181-а з 183). Посольство отримує часті скарги від американських компаній щодо їх спілкування з українськими податковими органами”, – сказав, зокрема, Теффт.
Посол перерахував найбільш типові приводи для скарг інвесторів:
незаконне списання законної заборгованості з повернення ПДВ;
вимога сплатити встановлену частину отриманого відшкодування (до 100%) “авансом” податку на прибуток підприємств у відповідь на законний запит про повернення ПДВ;
практика відшкодування ПДВ, що створює несправедливі переваги для однієї компанії за рахунок іноземного конкурента;
створення фіктивних “суперечок”, щоб унеможливити участь іноземних компаній в системі автоматичного відшкодування ПДВ;
застосування погрози особистої кримінальної відповідальності заради отримання додаткових податкових надходжень навіть у випадках незначних питань;
використання податкових органів для рейдерських атак.
Своєю чергою, посол Угорщини Міхаль Баєр назвав “особливо гострою” проблему неповернення або несвоєчасного повернення податковою інспекцією ПДВ інвесторам.
Ця проблема – найбільша не лише за кількістю випадків, але і за сумою втрат угорських інвесторів”, – сказав він.
Посол Франції Ален Ремі зазначив, що великою проблемою є кількість перевірок.
“До чого здійснювати податковий контроль кілька разів на рік? У нас же шановані фірми. Одна з наших компаній сказала мені: “Нам було би простіше, якби податкова влаштувала у нас своє бюро, – так часто вони у нас бувають”, – сказав він.
“Податковий контроль часто призводить до спірних висновків, в результаті яких фірми змушені платити суми, які вони не повинні платити в Європі. (Мова не йде про ПДВ). Можна сказати, що це – фундаментальні розбіжності з приводу якихось платежів”, – зазначив посол Франції.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...