Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

До вечора рахували бюджетні пропозиції в Іванівській ОТГ

Повний фотоальбом за посиланням на сторінці ЗЕОНа.

інформаційна кампанія Іванівська ОТГ 040919 (13)Перша інформаційна кампанія у новому форматі стартувала в одній із 75 громад – партнерів проекту “Доброчесні громади” за підтримки програми DOBRE. Гостинно приймала Іванівська громада. Сама подія відбувалася у с.Ілавче.

Експерту Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” дали виступили …секунд двадцять і в ефірі зявилася пані Надія. Яка все і про всіх знає :). Це було колоритно. Залишки дискусії на відео. Це вже той момент коли слово взяли інші учасниці заходу та поділилися своїм позитивним досвідом самоорганізації, який доповнив сільський голова прикладом з облаштування бруківки.

Микола Орлов багато навів прикладів і порівнянь, від 500 тисячного бюджету громади три роки назад до 27 мільйонного нині, а голова громади зазначив, що навіть подвіря на якому відбувається зустріч нині відремонтовано на коштів більше ніж весь бюджет колишньої необєднаної громади, та і колиба в якій збиралися пропозиції до бюджету зявилася на подвірї школи завдяки підтримці донорів, про яких тоді ще не знали і не чули.

Аргументи виявилися для пані Надії вагомими і оберти своєї пісні “все пропало” вже значно зменшилися. Розмова повернулася у пізнавальне русло, мешканці жваво заповнювали пропозиції до бюджету на 2020 рік і під акомпонемент розповідей сільського голови знаймовилися із свіженьким Бюджетом для громадян на 2019 рік.

Новинкою цьогорічної кампанії є зустріч із старшокласниками. Учні Ілавченкої та Іванівської шкіл почули і побачили спеціально підготовлену презентації експерткою Партнерства Марією Орловою, змогли задати запитання експерту, голові сільради, керуючій справами, навіть виграти приз за вгаданий розмір бюджету громади. Слід визнати вдалося це лишень з спроби так 8-9. Приємно, що і присутні вчителі активно долучалися до обговорення бюджету для громадян і відповідей на запитання по ньому. У школярів теж була можливість і вони неї скористалися, заповнити пропозиції до бюджету та дізнатися про інші інструменти, якими можна впливати на рішення влади.

Підведення підсумків продуктивного дня відбувалося в приміщенні сільради. Допомагав весь колектив розкладати пропозиції, зібрані протягом акції в усіх населенних пунктах громади, рахувати, вирізняти типові пропозиції, найцікавіші чи несподіванні. Серед них встановлення “клітки” у школі, як виявилося мова йде про спортивний майданчик, замінити репертуар хору на молодіжні пісні, прислати в село електрика, щоб вирішувати проблеми, масажний кабінет і сонячна електростанція на 20 кВт на даху школи.

А загалом в Іванівці, Ілавче, Глещаві та Сороцькому зібрано 196 пропозицій, та ще обробляється частина тих яка зібрана чи збирається на сайті громади та поза межами проведених заходів. Як виглядає така кількість пропозицій можете побачити на фото. Рахували і вичитували до вечора…

Презентував експерт і звіт про оцінку прозорості Іванівської громади, повна версія якого із рекомендаціями буде надіслана громаді.

Фотоальбом на сторінці ЗЕОНу.

Старт однозначно виявився успішним, цікавим, яскравим.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...