Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Активізація сільських громад. Польський щоденник 4

Друкуємо щоденник перебування у Польщі представника ЗЕОНу Марії Орлової

(відновлено)

Вівторок 9.08.2011 року.

Цей день розпочався в гміні Плужниця, де ми зустрілися з вітом Сконечком. Його політична карєра, як він розповідав, розпочалася з громадської активності. Він також приймав участь в молодіжних обмінах з Канадою і Україною (м.Остріг, Рівненської області).

Для кращого уявлення з яких територій ми прибули, він запропонував нам на мапі України відобразити нащі міста.

На території гміни Плужниця 12 тис.га та живе 5430 мешканців в 20 селах обєднаних у 15 солецтв. Козирною картою гміни є природні умови. На території є 4 озера. Тут великі можливості для розвитку екологічного виробництва.

Завдяки співпраці самоврядувальних органів, суспільства і державної адміністрації гміну модернізовано і підвищенно стандарт життя населення, шляхом розбудови центрів здоровя та реабілітаційних кабінетів, створення навчальний центр “Зелена школа”, в якому діти розвивають свої зацікавлення (пластика, різьба, історія, екологія і туризм), 100% території забезпечені водопровідною мережею, триває модернізація і розбудова каналізаційної системи та очищувальних споруд, розбудовано телекомунікаційну мережу для нових засобів обміну інформації.

Але за позитивними сторонами спостерігається і найвищий рівень безробіття 20 % у воєводстві. Так як і у нас проблемними є дороги (мешканці на зборах підтвердили це і розроблений порядок ремонтів і будівництва нових доріг), також існує недосконалість каналізаційного господарства (мережа складає 70, 4 км., з них 20 км — гравітаційна, також існує механізм дотацій в цій галузі — фактично населення платить 4 злотих за 1 м.куб., а реальна вартість — 6 злотих).

Віт гміни поділився структурою свого бюджету. Доходна частина складає 14,7 млн.злотих, а видаткова 17 млн.злотих, з яких 29% – освіта, 17% – соціальна допомога, 17% – водопостачання та каналізація, 13% – утримання виконкому, 9% – дороги, решта — інші видатки.

26% бюджету призначаються обовязково на інвестиційні проекти.

Був представлений варіант розвитку громадського руху в Плужниці за рахунок інформатизації сільського населення. З чого все почалося: 4 сусіда обєдналися і почали разом оплачувати бездротовий інтернет, в подальшому був створений центр технології інформатизації e-Misia, який нарощував свої обсяги і обслуговував 360 будинків і на кін.2010 року 50% населення було підключено до мережі інтернет. Протягом 2007-2010 р.р. було проведено 45 курсів для 500 осіб за рахунок виграних проектів.

Також була цікавою доповідь про особливості виборчої кампанії.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...