Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Звіт про роботу ЗЕОНу у 2015 році

Традиційний річний звіт про діяльність Аналітичного центру розвитку міста ЗЕОН.

Звіт про діяльність Аналітичного центру розвитку міста ЗЕОН за 2015 рік

Зміст діяльності Період Результат
Чернігів, Микола Орлов провів майстер-клас “Громадська журналістика співучасті як універсальний інструмент громадського моніторингу влади” на форумі «Від ідеї до успіху». Січень Більша кількість громадських активістів в Україні ознайомились із діяльністю ЗЕОНу
Участь Миколи Мокрика в програмі «Територія розвитку» м.Чернігів Січень-березень Вдосконалення ідеї волонтерського руху  (екологічного) на Здолбунівщині
Виграно грант на впровадження платформи Електронних петицій Лютий-березень Близько двох десятків Петицій було оприлюднено, одна набрала необхідну кількість голосів і подана до міської ради. Міська рада ніяк на неї не відреагувала. Петиції тимчасово зняті з сайту у зв’язку із введенням Президентом нових стандартів до цього процесу.
Виграно грант на благоустрій у міському гідропарку  м.Здолбунів та встановлення сміттєвих урн. Лютий-квітень Проект успішно реалізований, урни встановлені,  сміття стали викидати в них, самі урни регулярно прибираються працівниками групи благоустрою міста.
Переможець конкурсу із журналістики на тему «Свобода. Демократія. Зміни» Андрій Орлов відвідав медіа-школу в м.Києві. Метою поїздки було навчитися основам журналістики, адже учасниками були молоді люди 14-17 років. Організаторами виступили організація «MyMedia»  та ВБФ «Академія Української Преси». 29-31 січня Учасник освоїв курс базової молодіжної журналістики. По завершенні долучився до технічної допомоги сайту ЗС та групам ЗС, волонтерського руху в соцмережах.
Одеса. Зустріч членів громадського партнерства «За прозорі бюджети». Тема цієї чотириденної зустрічі – Ефективні механізми представництва громадських інтересів в сфері формування та використання коштів місцевих бюджетів. Учасники від ЗЕОНу: Микола Орлов, Анатолій Бондарчук Лютий Було розглянуто методику поступових наближень при аналізі бюджету, маркетингові методи адвокаційних кампаній, способи формування громадської думки щодо бюджетної політики.
На запрошення голови ради НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН» Миколи Орлова до офісу НГО завітав голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук.  Зустріч із членами ради НГО, співкоординатором Волонтерського руху Здолбунівщини. Лютий Метою зустрічі було з’ясування позицій щодо можливої співпраці Аналітичного центру та адміністрації. Напрацьовані пропозиції до Меморандуму про співпрацю.
У Рівному  відбулось засідання “круглого столу”, присвяченого ролі органів самоорганізації населення в процесі добровільного об’єднання територіальних громад. Запрошений до участі та мав виступ Микола Орлов. Лютий Доведено до присутніх позицію на основі вивченого досвіду та написаної електронної книги з цього приводу. Знайдені нові контакти щодо теми децентралізації.
Уперше в Здолбунівському районі підписано документ про співпрацю обох гілок районної влади й дієвої громадської організації краю. Основні пункти Меморандуму стосуються відкритості, прозорості діяльності влади, можливостям діалогу із громадою сучасними засобами комунікацій. Також сторони висловились за розробку спільних проектів, програм, участь у волонтерських заходах на території району. Березень Підписано Меморандум між РДА, районною радою та ЗЕОНом
Член Ради НГО “Аналітичний центр розвитку міста “ЗЕОН” Анатолій Бондарчук вивчав досвід Швейцарії, її політичний і господарський устрій Березень Вивчено досвід Швейцарії
Інтерни програми стажування Микола Мокрик та Юлія Мазурець розробили інтерактивну карту протирадиаційних укриттів та бомбосховищ в місті Березень В рамках співпраці НГО та ЗЕОНу та програми стажування надана конкретна допомога відділу РДА
1 квітня активісти громадських організацій Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Кіровоградської областей завітали в гості до Аналітичного центру розвитку міста ЗЕОН. Ініціативні люди із Авдіївки, Підгороднього, Бахмутки, Олександрії цікавилися, як співпрацюють на Здолбунівщині громадські організації із органами влади. Квітень Обмін досвідом, підвищення обізнаності лідерів НГО країни про діяльність ЗЕОНу.
На черговій зустрічі лідерів регіональних громадських організацій в Ірпіні, що на Київщині, обговорювали технології побудови партнерств, розвитку міжсекторних комунікацій. Кожна організація мала змогу презентувати себе та розповісти, з ким і у яких напрямках шукає партнерства.  Микола Орлов розповів про діяльність ЗЕОНу та вже побудовані партнерства як в районі, так і в рамках міжрегіональної групи громадських журналістів. Квітень Обмін досвідом
Участь Андрія Орлова у програмі АХАЛАРу  разом із словацькими колегами з організації “Človek v ohrození” (Братислава). Проект “Школа локальної  демократії”. Квітень Пройдено навчання, напрацювання ідей проектів для молоді та волонтерського руху Здолбунівщини
18-19 квітня 2015 року в м. Вінниця відбувся коучинг ( тренінг) на тему “Практичні аспекти у навчанні літніх людей”, організований громадською організацією “Центр Поділля –соціум”.На коучинг були запрошені  і представляли ЗЕОН Елеонора Стеценко та Олена Мазепа. Квітень Пройдено навчання роботи з особами старшого віку
Громадський патруль – затримання порушників правил благоустрою Здолбунова спільно із правоохоронними органами Постійно ЗЕОН єдина організація в місті яка регулярно сприяла правоохоронним органам затримувати порушників, проводити інформаційну та роз’яснювальну кампанію щодо чистоти у місті. І це мало величезний вплив на те, що виборча кампанія-2015 пройшла майже ідеально в частині не поширення рекламного спаму на невстановлених для цього площинах.
Проект «Бюджет для здолбунівчан від здолбунівчан», грант від Одеського КВУ, ЄС та посольства Фінляндії Травень 2015-квітень 2016 Завдяки проекту бюджет міста Здолбунів був вчасно анонсований і прийнятий. До міської ради було подано 23 пропозиції від здолбунівчан, які були зібрані в рамках проекту вперше в історії міста. Проект триває.
Ігровий квест до дня молоді Червень Спільно з відділом молоді та спорту РДА проведено захід для молоді
Водні «війни» до дня Івана Купали Липень Півтори сотні учасників, втретє проведений масовий, успішний захід
Інформаційно-роз’яснювальна та превентивна кампанія проти неправильного паркування водіїв та порушників інших ПДР Постійно Лише у липні ДАІ відреагувало щоправда ефективно. Знайшло всіх порушників резонансних публікацій, склала протоколи про адмінпорушення та продемонстрували ЗЕОНу результати накладених стягнень!
Презентація клубу людей старшого віку «Життєлюб», ініціатор Елеонора Стеценко Серпень За наслідками проведеного навчання у Вінниці було створено клуб, у приміщенні будинку культури виділено кімнату для нього, розроблено заходи до кінця року.
Тренінги з медіаграмотності. Тренери – зеонівці Юлія Люкшин, Оксана Пальчевська Серпень-жовтень За наслідками проведеного навчання у Вінниці було проведено тренінги для Життєлюбу, освітян району, бібліотекарів.
Випущено 3 номери Здолбунів CITY Протягом року Роздані безкоштовно. Основна тема номерів окрім новин – спецвипуски по Бюджету, бюджетному процесу
За сприяння ЗЕОН троє здолбунівчан: Гуральчук Володимир, Левчун Володимир – обоє гімназія, Орлов Андрій – ЗОШ№1 взяли участь у міжнародному українсько-польсько-німецькому таборуванні, що тривав м.Ольденбург, Нижня Саксонія. Табір носив молодіжний і спортивний характер. Вересень Розвиток молодіжних комунікацій, вдосконалення мови, спортивних навичок, зміцнення позитивного іміджу Здолбунова на міжнародній арені.
Виграно грант Рівненського КВУ, ЄС на проект «Моніторинг якості адміністративних послуг та перспектив електронного урядування та демократії у Здолбунівському районі». Бюджет проекту – 67 000 гривень, сума гранту – 60 200 гривень. Вересень 2015- лютий 2016 Вивчено якість надання адміністративних послуг в Здолбунівському районі, кількість і спектр послуг, виготовлено відеоролик про діяльність ЦНАПу, вивчається ступінь поширення електронного урядування та демократії в потенційних центрах об’єднаних громад. Проект триває.
Опубліковано «Великі дерева у малому місті: облаштування міського простору».Це четверта електронна книга від НГО «Аналітичний центр розвитку міста «ЗЕОН», яка стосується місцевого самоврядування,  міського розвитку, інфраструктури та облаштування простору. Автор – Микола Орлов Жовтень Книга (багато ілюстрацій, посилання на діючі ДБН) може бути цікава працівникам органів місцевого самоврядування та державної влади, керівникам ОСББ та ОСНів, громадських організацій, всім, хто хоче зробити свої міста кращими, яскравішими, зручнішими.
100 редакторів регіональних ЗМІ та лідери партій в студії Шустер LIVE. 30 жовтня обговорювати результати місцевих виборів в прямому ефірі ток-шоу Шустер LIVE будуть політики і журналісти. Серед них і представники Здолбунів CITY – офіційного вісника ЗЕОНу. Учасник Ольга Ферар. Жовтень Промоція міста та видання на теренах України.
Словенія. Участь Андрія Орлова у програмі громадських лідерів в Братиславі. Жовтень Обмін досвідом, навчання.
Київ. Молодіжний форум «Справедливість для кожної дитини». Участь Андрія Орлова. Жовтень Результатом роботи Молодіжного форуму став спільний «Заклик до дії», який  направлений Президенту України!
Івано-Франківщина. Представник Віктор Місюра ГО «АЦРМ «ЗЕОН», взяв участь в навчальному таборі “DIALOGUE BOX: Підходи та практики з молодіжнихпроектів для порозуміння та діалогу. Молодіжна робота та проектний менеджмент для молодіжнихорганізацій – європейськіпідходи та практики” Листопад Обмін досвідом, навчання. Нові ідеї для нових проектів.
Діяльність порталу Здолбунів CITY Протягом року Декілька сотень новин, аналітики, розслідувань, повідомлень про діяльність ЗЕОНу. Середня відвідуваність більше 1000 читачів щодня, 1670000 переглядів за рік.
Діяльність Ігрового Інтелектуального Клубу Протягом року Більше 20 учасників, спільне проведення часу, креативний відпочинок.

 

Фінансовий звіт за 2015 рікфінзвіт_ЗЕОН_2015 (1) фінзвіт_ЗЕОН_2015 (2) фінзвіт_ЗЕОН_2015 (3) фінзвіт_ЗЕОН_2015 (5)

 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...