Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Замість розвитку ЗМІ громади знову піаряться у власних Вісниках?

вісник шпанівРозбираємося із ситуацією. Вісник, бюлетень, газета в ОТГ – це ЗМІ чи ні, потрібна реєстрація чи ні, хто може це випускати?

Моїй консультації в червні буде 3 роки. До цього часу ніхто її не заперечив. Я лишень зібрав ще більше прикладів того, як під приводом вісників, бюлетенів витрачаються кошти ОТГ на самопіарні газети влади. Роз’яснення, які зустрічав з відкритих джерел, більше схожі на поверхневі прочитання законів і емоційну реакцію посадових осіб, консультантів інших офісів радників. З якими, власне і дискутую, оскільки маю іншу точку зору.

Якщо все таки так можна робити, то було би добре отримати чітке роз’яснення від Мінюсту, чи хто там ще спроможний не лише видавати, а й роз’яснювати  щодо цього. Все ж просто – берете зразки Вісників, бюлетеней, газет, які видають за гроші ОТг і даєте висновок – відповідаюь вони нормам закону чи ні. І для ВСІХ решта буде очевидний майбутній план дій і дискусія завершиться аргументовано. Але оскільки цих роз’яснень немає, то вкотре застерігаю ОТГ, що тут не все однозначно. Ба, більше, якщо ви випускаєте газету, витрачаєте на це свої кошти, то завтра може постати питання про цільові кошти та інші правові наслідки.

Роздержавлювали ЗМІ для того, щоб вони стали реальними ЗМІ, писали матеріали, отримували замовлення в т.ч і від влади.

Тому повторю коротко свою думку, яка більш детально викладена тут: http://kerivnyk.org.ua/svoya-hazeta-v-oth-konsultatsiya.html Будь-які друковані варіанти бюлетенів, вісників, газет тощо Не можуть бути видані в ОТГ, де ОТГ буде засновником, бо засновником вони бути не можуть. Бюлетень видавати можуть, але в ньому жодного піару чи суб’єктивних думок – лише друк прийнятих РІШЕНЬ чи інших ДОКУМЕНТІВ. Все.

На підтвердження цієї думки все що викладено в консультації. Додам до неї думку колег з НСЖУ:

Тетяна Калиновська, голова обласної Черкаської організації НСЖУ. На її думку, закон чітко забороняє владі мати свої газети. ОТГ — теж органи влади місцевого самоврядування, вони, згідно із законом, неперіодично можуть випускати інформаційні вісники чи бюлетені, оприлюднювати на інтернет-порталах чи, за угодою з діючими газетами, свої документи, проте без журналістських публікацій. Ті ж видання, що випускають сьогодні в новостворених громадах, рясніють портретами й похвальними одами на честь керівників ОТГ – https://ukurier.gov.ua/uk/articles/vlasnij-rupor-otg-neobhidnist-chi-piar/

Нижче перелік деяких посилань, де або громади розповідають про свої вісники (друковані видання), або дотичні до цього люди, ресурси, навіть радники офісів реформ, журналісти, які цікавляться походженням вісників, подекуди з’ясовують хто є власником друкованих видань:

http://otg.cn.ua/2017/04/07/news-gromady/news-vert/vertiyivska-gromada-vydaye-svoyu-gazet/

https://poltava.to/project/3042/

http://otg.cn.ua/2017/10/02/news-gromady/news-vert/vertiyivskyj-visnyk-informatsijnyj-byuleten-vertiyivskoyi-gromady/

https://mena.org.ua/blog/komu-nalezhyt-visnyk-hromady/

Ось фото інших вісників, які вдалося зібрати власноручно. І не лише з ОТГ. Так законно, чи ні. Я точно за комунікації між владою і громадою. Але у зрозумілий спосіб і на законних підставах.

П.С я знаю, що багато ЗМІ мають дуже немалі цінники для матеріалів від влади і рідко реагують на суспільно значимі події, але як бути ОТГ цікавою для ЗМІ це вже інша історія

Микола Орлов, експерт Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...