Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Вінницькі прагнення до розуміння своїх громад

Завдяки ГМ ОПОРА та Посольству Великої Британії про інструменти участі громадян у бюджетному процес мають змогу почути в різних областях України.

Барська міська громада, Вінницька область

Невеличке, але симпатичне з точки зору благоустрою, містечко приймало експертів проекту, які розповідали про різні способи, якими люди можуть впливати на бюджет свого міста, а влада має шанс створити ці інструменти. Багато часу було приділено питанню суттєвої різниці між реактивною владою, яка здійснює здебільшого аварійно-рятувальні заходи в громаді  та сервісною владою, яка створює інструменти для спільної роботи із своїми мешканцями та планує розвиток громади за усіма напрямками, які можуть бути реалізовані незалежно від персоналій, які знаходяться у владі.

На семінарі розгорнулася цікава дискусія між представниками освітянської галузі та працівниками фінансового органу ради.

Вже не вперше стаю свідком зацікавленості саме керівників освітян у доступі до інформації, у виконанні вимог звітування щодо коштів, які витрачаються на заклад, щодо виконання нових вимог освітянських законів в частині фінансової незалежності – повідомляє Микола Орлов, засновник Аналітичного центру розвитку міста «ЗЕОН». З однієї сторони, я розумію, що мотивуючим фактором бути більш допитливим і настійливим виступають зміни до законодавства освітянського, з іншої сторони рівень запитань і зацікавленості не залишає сумнівів, що освітяни не пасуть задніх і прагнуть до відкритості і прозорості бюджету.

У Барській громаді немає одностайності в позиціях депутатів і міського голови, тому учасники семінару відзначили  наявність складнощів і реалізації деяких рішень в громаді, водночас це ж свідчить і про небайдужість депутатського корпусу до життя в громаді. Із перелічених і рекомендованих до використання інструментів участі громадян у бюджетному процесі, більшість учасників зійшлася на необхідності швидкого впровадження опитувань, анкетувань, петицій та інших форм звернень.

Дашівська селищна громада, Вінницька область

У грудні цього року буде всього рік як утворилася ця громада. З 12 населених пунктів, чисельністю менше 9 тисяч осіб. Інтерес до заходу був великий. Приємно, що серед учасників одразу 5 депутатів місцевої ради, працівники фінуправління, апарату ради, освітянських закладів, комунальних підприємств та установ.

Тут немає великих підприємств і основні доходи в бюджеті від плати за землю, орендну плату, податки з бюджетних установ, лісгоспу. Проте за рік вже написано 10 проектів, з яких виграно 2, ремонтується тротуари (виключно бруківка укладається), наводиться краса біля адмінбудівель. Фахівці ради чітко бачать шлях в створенні опорних шкіл, будинків культури та їх філій. Це зберігає установи, концентрує найкраще в опорних та водночас економить фінансові ресурси. Розвитку сприяє і конкуренція із сусідньою ОТГ, яка розростається і поглинає сусідні села.

В цій громаді дуже активні депутати, допитливі молоді фахівці і це дає свої результати.  Із тем семінару найбільше до вподоби учасникам прийшлася ідея активізації напрямку електронного урядування: запровадження електронних петицій, онлайн-опитувань, анкетувань.

Слід відзначити, що ця громада припала до вподоби всіх експертам які її відвідували в рамках цього проекту і вони залюбки розвивали своє знайомство із дашківчанами, фотографувалися на фоні арт-обєкту біля селищної ради. І експерти і представники організації, що супроводжує цей проект висловили позитивне, оптимістичне бачення майбутнього в цій громаді.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...