Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Участь громадськості у бюджетному процесі: від Мирогощі до Карпат

Протягом цього тижня у ще трьох об’єднаних громадах відбулися інформаційні зустрічі-навчання щодо способів залучення громадян до бюджетного процесу. Відбувалися вони в рамках проекту, який реалізує ГМ ОПОРА за підтримки Посольства Великої Британії.

Мирогоща, Рівненська область.

Зібралися на зустріч виключно представники бюджетних установ, як то кажуть без «пересічних мешканців», однак дуже швидко стало зрозуміло, що в учасників є багато запитань одне до одного і дискусія швидко почала набирати обертів. Керівники і спеціалісти школи, садочку і сільської ради жваво обговорювали як  і чому і кому виділяються кошти, де освітянам взяти інформацію про видатки на них, щоб прозвітувати перед громадськістю, адже розпорядником коштів є селищна рада, а звітувати потрібно школі і садочку.

І тут прозвучали цікаві думки від бухгалтера пані Олі, яка фактично визнала, ЩО У СВОЇЙ РОБОТІ САМА ВИЗНАЧАЄ ПРІОРИТЕТИ, чи відповідати на інфозапит чи нараховувати зарплату працівникам садочку. А ще вона щиро дивувалася для чого потрібно розміщувати бюджетну інформацію на сайті громади, якщо її ніхто крім бухгалтерів не розуміє. Ось в тому ж і собака зарита! Потрібно спочатку зробити той бюджет у зрозумілій формі для людей і потім завантажувати на сайт, у соцмережі і т.д

Чи можна зібрати пропозиції від мешканців до бюджету громади і навіть без швидкісного Інтернету? Можна. Яскравий приклад аплікації на стінах коридору Здовбицької сільської ради в тому присутніх переконав!

Усть-Путила, Чернівецька область.

Одне із найдальших сіл області, далі вже Румунія. На зустріч зібралося стільки людей, скільки змогла вмістити бібліотека! Серед них 3 депутати об’єднаної громади, працівники виконкому, апарату ради, керівники зі школи, ФАПу, бібліотеки. Презентація вдалася на славу. Люди конспектували і задавали уточнюючі запитання. Це не просто місцина. З однієї сторони – зелений туризм, водні забави і атракції тут так і просяться.

З іншої опалення пічне, доріг нема, повені. Але після побаченого, фактично зробленого спільними зусиллями влади, вихователів, фондів, батьків дітей САДОЧКУ, я переконався – цій громаді під силу все. Коли я дізнався вартість робіт по добудові та облаштуванню ДНЗ то мимоволі порівняв із більш розповсюдженою і знайомою мені практикою освоєння коштів ОМС, то можу сказати у більшості вистачило би цих коштів лише стіни звести і дах покласти.:)

А тут тобі і кімната для дитячого лялькового театру і місце для вивчення звичаїв та традицій гуцулів, спортивна зала, ігрові кімнати, кімнати для навчання із фліпчартами і плазмою на стіні. Все зроблено із любов’ю! За словами секретаря ради п.Наталі, тепер основний рушій змін у цьому ДНЗ її завідуюча думає над новим проектом – заміною опалення (із пічного на твердопаливні котли).

Глибока, Чернівецька область


Тут теж вийшла професійна дискусія більше ніж тренінг, оскільки у залі зібралися виключно…фінансисти і бухгалтера та 1 депутат – він же айтішнік ради.

Основні акценти були зосереджені на тому як відійти від статусу реактивної влади яка виконує аварійно-рятувальні роботи.

До речі у двох з трьох відвіданих ОТГ з’явилися і бізнес проекти (швейний і сироварний). Дуже вболіваю за успіх цих починань!

Меценати продуктивного настрою: ГМ ОПОРА і Посольство Великої Британії, дякую!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...