Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Шумська ОТГ йде на рекорд зібраних пропозицій до бюджету

інфокампанія Шумськ 2019 (3)Менше ніж за місяць в Шумській ОТГ 403 мешканці подали 1011(!!!) пропозицій до бюджету. З них 63 жителя зробили це безпосередньо під час фінальної акції біля адмінприміщення міської ради.

Разом з експертом ЗЕОНу та Партнерства “За прозорі місцеві бюджети” Миколою Орловим в акції “Впливай на бюджет громади” приймали участь міський голова, секретар ради, 5 старост, 9 спеціалістів ОТГ.

Слід відзначити, що шумчани були добре обізнані з проведенням акції, з багатьох сіл приїжджали люди і подавали пропозиції. Деякі нагадали міському голові минулорічні подані пропозиції, хибно вважаючи, що написати пропозицію – це і все, що потрібно зробити. Для цього існує БдГ – бюджет для громадян в якому і роз’яснено скільки в громаді є коштів і на що вони витрачені. Цей компонент ще потребує широкої розяснювальної роботи, щоб мешканець уявляв масштаб цін, вартості робіт та обмежень. Пропозицій може бути зібрано на мільярд, а можливостей на десять мільйонів. Тут постає актуальним питання пріоритетів, які саме пропозиції обрати для реалізації та як це все донести до широкого кола мешканців. До речі, в тих самих БдГ є розділ про минулорічні враховані і невраховані пропозиції.

Люди просять нових і відремонтованих доріг, Інтернета в селі, є і такі які не відносяться до компетнції ОМС.

Влада висловила готовність розяснити у чиїй власності дороги і хто їх має обслуговувати, направити в службу автомобільних доріг пропозиції, узагальнені від мешканців, в інші інстанції яких стосуються проблеми і потреби мешканців. Ті ж, які в компетенції міської влади, будуть систематизовані, визначені ті, які хвилюють найбільшу кількість жителів, які співвідносяться із стратегічними напрямками розвитку ОТГ. Звіряться із фінансовими можливостями нового бюджету в т.ч трансфертів, які будуть зазначені в офіційному проекті бюджету країни.

Маленький факт, але, вагомий, міський голова протягом доби обговорював і пояснював своєму сину – школяру про можливості, фінансові затрати та актуальність реалізації тих чи інших ідей школярів які були подані як пропозиції до бюджету (до речі, під час виступу експерту на зустрічі із школярами).

Підсумковий реєстр пропозицій буде підготовлено ОМС, вони пройдуть весь процес обговорення спеціалістами ради, депутатами. Ті, які будуть враховані потраплять до основних бюджетних документів громади на наступний рік!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...