Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Принципи доброчесного врядування прозвучали для молодіжних лідерів ОТГ

виступ на молодіжному таборі27 лютого – 2 березня 2018 року відбулася п’ятиденна молодіжна школа «DOBRE-LID: лідерство, ідеї, демократія» для молодіжних лідерів з громад-партнерів програми Агентства США з міжнародного розвитку «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Напередодні організатори відібрали на конкурсні основі 60 молодих активістів з об’єднаних територіальних громад Кіровоградської, Дніпропетровської, Харківської, Миколаївської, Херсонської, Тернопільської та Івано-Франківської областей, які отримали можливість розкрити свій лідерський потенціал та змінити життя своїх громад на краще.

У відкритті школи взяли участь заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, директор відділу демократії та урядування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Томас Вайт, директор програми USAID DOBRE Беррі Рід, директор програми USAID «ВзаємоДія!» (SACCI) Лоуренс Хелд,  Олександр Солонтай, директор Інституту політичної освіти.

Коментує тренер проекту Микола Орлов: Мені випала нагода поділитися із великою аудиторією молодих, спраглих до дій, людей, принципами доброчесного врядування та своїм баченням корисності людини у цьому світі.

своєму виступі я, звісно, згадав принципи на яких побудоване місцеве самоврядування в Україні, а також згадав подібні речі, які популяризуються Радою Європи та найбільший акцент зробив на шести ознаках доброчесності, які лягли свого часу в основу проекту “Прозора Польща”. Цей проект, а швидше великий громадський рух у сусідній Польщі, спонукав добровільно 777 гмін і повітів переглянути своє ставлення до своєї роботи та відношення до мешканців. Це був не простий шлях виконання практичних вправ, які наближали громаду до стандартів доброчесності. Отже ми говорили про:

– принцип прозорості

– відсутність толерантності до корупції

– залучення громадян

– передбачуваність

– фаховість

– облік та  звітність

Можу зазначити, що були цікавими результати і групового краш-тесту:) Коли групи поділені за ознакою “працюють вже в ОМС”, “депутати чи потенційні депутати ОМС”, “активісти, ЗМІ”, ” уважні спостерігачі зі сторони” представили свої відповіді на запитання “Хто головний в громаді?”. Думаю, це була корисна вправа і кожен зробив свої висновки, головні з яких, на мою думку два:

  • як легко ми звикаємо до свого погляду, продиктованого місцем зайнятості (роботи)
  • як важко дискусувати із людиною, яка здогадується і з тією, яка знає, як відбувається той чи інший процес в ОМС

Загалом ідея табору-моделювання роботи ОМС – це прекрасна ідея. Дякую учасникам і колегам-тренерам за фото, відгуки, реакцію на виступ:)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...