Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Відбір на стажування у Нідерландах

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомляє про початок відбору учасників для проекту «Навчальні програми професійного зростання» (Participant Training Program) за тематичним напрямком «Взаємодія навчальних закладів із ринком праці: виклики часу й новітні моделі» у Київській та Харківській областях.

Проект «Навчальні програми професійного зростання» спрямовано на розвиток потенціалу місцевих інституцій (організацій, установ) задля  зміцнення їхньої спроможності ефективно діяти в умовах нестабільності економічних та політичних процесів з метою сприяння демократичному управлінню, активізації громадянського суспільства і створення атмосфери соціального усвідомлення громадянами своїх прав і можливостей, завдяки чому вони зможуть осмислено брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхнє життя. Проект передбачає обмін професійним досвідом, і надає учасникам можливість ознайомитися з роботою американських чи європейських колег на робочих місцях, а також розвивати професійні співтовариства й партнерства в Україні.

Навчальна програма «Взаємодія навчальних закладів із ринком праці: виклики часу й новітні моделі» проходитиме у Нідерландах і триватиме 1 тиждень. Учасники відбиратимуться шляхом відкритого конкурсу. Група складатиметься з 10 осіб. Також буде відібрано 2-5 альтернативних кандидатів, які зможуть взяти участь у програмі у разі відмови від участі когось з основних кандидатів. Програма розроблятиметься для групи в цілому з урахуванням побажань її учасників. Під час перебування у Нідерландах учасники проживатимуть у готелях. Орієнтовна дата поїздки – з 19 по 26 січня 2014 р. Усі витрати відібраних учасників програми покриваються проектом, окрім вартості виготовлення закордонного паспорта та транспортних витрат на території України.

Завданнями програми «Взаємодія навчальних закладів із ринком праці: виклики часу й новітні моделі» є ознайомити учасників з досвідом у сфері реформування системи вищої освіти, створенні навчальних програм і показати, що навички та знання, набуті під час отримання вищої освіти, повинні відповідати потребам економіки. Під час стажування учасники досліджуватимуть тематику програми з урахуванням прогресивних підходів, реалізованими для покращення доступності та якості робочих місць і консалтингових послуг, які надаються вищою освітою, сучасних методів підвищення працевлаштування випускників і кваліфікованих робітників. Під час стажування у Нідерландах учасники аналізуватимуть ситуацію та заходи, які вживаються для подолання подібних проблем в Україні, складатимуть власні плани дій та створять навчальні модулі, які впроваджуватимуть в Україні після повернення.

Упродовж стажування учасники вивчатимуть та обговорюватимуть такі основні питання:

–    особливості голландської освітньої моделі: співпраця освітніх закладів та ринку праці;

–    шляхи співпраці між університетами, урядом і роботодавцями Нідерландів;

–    роль різних установ у подоланні розриву між вищою освітою та ринком праці;

–    механізми подачі інформації щодо потреб сучасного ринку праці в Нідерландах під час навчання в голландських університетах;

–    прогнозування потреб ринку праці та вимоги до випускників університетів і кваліфікованих робітників;

–    системи контролю стану зайнятості та динаміки професійних шкіл та університетів;

–    розробка і впровадження нових моделей для впровадження механізмів співпраці і створення партнерства в різних формах (ради, фонди, асоціації, робочі групи).

     Учасники відвідають: Міністерство освіти, культури та наук, Міністерство соціальних справ і зайнятості, асоціацію університетів Нідерландів, університети та інші навчальні заклади, експертні центри, асоціацію коледжів Нідерландів, федерацію профспілок освіти, федерацію промисловості та роботодавців Нідерландів та ін.

Учасниками цієї програми можуть бути:

  • представники Міністерства освіти і науки України (Департамент вищої освіти);
  • представники регіональних органів влади (департамент освіти);
  • представники Національної академії педагогічних наук України (Інститут вищої освіти);
  • представники вищих навчальних закладів (проректори університетів);
  • представники організацій роботодавців (відповідальні за взаємодію з вищими навчальними закладами).

  Вимоги до кандидатів:

·  бути громадянином України;

·  проживати в Україні на момент подання документів, відбору учасників та проведення програми;

·  працювати в установах чи організаціях Київської або Харківської областей;

·  мати щонайменше два роки досвіду роботи і намір працювати у тій самій сфері ще щонайменше 5 років;

·  мати право отримати шенгенську візу та дотримуватися правил, передбачених цією візою.

Докладніша інформація про програму розміщена в мережі Internet за адресами:

     ptp.ceume.org.ua

      www.facebook.com/ParticipantTrainingProgram

     www.linkedin.com/groups/Participant-Training-Program-in-Ukraine

Для участі у конкурсі необхідно:

Заповнити он-лайн Анкету кандидата для участі в програмі* на сайті  ptp.ceume.org.ua та подати один примірник роздрукованих і власноруч підписаних після заповнення он-лайн форми документів  до 26 листопада 2013 р.

Документи для участі у програмі необхідно відправити рекомендованою чи кур’єрською поштою за адресою:

Проект «Навчальні програми професійного зростання»

Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні (CEUME)

вул. Еспланадна, 28, оф. 7, м.Київ, 01001

Документи можна також подати особисто протягом робочого дня (з 10:00 до 18:00). Офіс проекту знаходиться за вказаною вище адресою, найближча станція метро – «Палац спорту», телефони для контактів – (044) 246-7205, 246-7208, 246-7213.

Співбесіда з кандидатами проводитиметься у м. Харків та у м. Київ орієнтовно 5-6 грудня 2013 р. Транспортні витрати для участі у співбесіді не відшкодовуються.

Координатор програми: Олеся Кравчук, тел. (044) 246-7205, (050) 355-2410, kravchuk@ceume.org.ua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...