Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Мери малих міст Львівщини об’єднались в клуб

Сьогодні голови кількох малих міст Львівщини на спільній прес-конференції заявили про створення Клубу міських голів. До складу клубу ввійшли міські голови Жовкви, Новояворівська, Кам’янки-Бузької, Бібрки, Перемишлян і Глинян, а головою об’єднання став міський голова Жовкви Петро Вихопень. У коментарі «Газеті» він зазначив, що такий клуб потрібен, аби їхні громади могли долучитися до міжнародних фінансових програм надання кредитів і грантів, зокрема у сфері енергозбереження. «Це дає нам доступ до інформації в галузі енергозбереження та сталого розвитку, а також можливість заявити про себе, адже минулого року, наприклад, Жовква стала пілотним містом в Україні в галузі проектів з енергозбереження», – зазначив Петро Вихопень. Проблема в тому, що міжнародні фонди та банки надають гранти та кредити тільки під гарантії уряду та містам із населенням не менш ніж 100 тисяч мешканців, тобто малим містам у такому разі нічого «не світить».

Скажімо, в Жовкві розробили проект переведення всіх чотирьох міських котелень (три діючі та одна резервна) на використання як палива деревини. Однак отримати необхідні кошти для цього місто не може, оскільки з такими малими проектами західні фонди не працюють, хоча це вирішило б проблему енергозбереження для міської громади.

Петро Вихопень зауважив, що, порівняно з 2008 роком, витрати з міського бюджету на енергоносії зросли вдвічі, і цю тенденцію треба ламати.

Клуб міських голів малих міст Львівщини створено в рамках «Угоди мерів – Схід» – загальної ініціативи Європейського Союзу, яка об’єднує 3500 міст. Східний офіс об’єднує міста Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, України й Узбекистану, а офіс цієї організації є у Львові та Тбілісі (Грузія). http://www.gazeta.lviv.ua

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...