Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Керівник ГО ЗЕОН взяв участь в Установчих зборах Громадської ради

Відбулись установчі збори громадської ради при голові Здолбунівської РДА. На вечірню зустріч 28 січня завітали представники 23 х громадських організацій, про більшість із яких я власне і не чув ніколи. І це не дивно адже значна частина із них є не місцевими, а рівненськими. Тим приємніше і водночас несподіванно, що таке зібрання викликало такий інтерес. Вели установчі збори представники оргкомітету Сергій Кондрачук, керівник місцевого дротяного радіо і Анатолій Бондарчук, активіст ГМ «ОПОРА». Не побачив я у залі жодної крім «Жінки Батьківщини» «комсомольської» партійної громадської організації, чомусь не було Ярослава Ніколіна, на сьогоднішній день, головного, мабуть інтернет рупора нашого міста, не подавались на засідання і активні у місті представники організації хриистиянської молоді, що очолює Оксана Яременко. Шкода, вони б були не зайві!

Водночас порадувало різномаїття тих напрямків, які представляли люди у залі. Це і захисники тварин і боротьба з наркоманією і фізкультурники-спортсмени, багато ветеранських організацій (честь і шана цим людям але видно вони не всі і не у повній мірі усвідомлювали куди прийшли, і ще довго по завершенні зборів зясовували між собою хто кого мав куди запросити:), молодіжки класичні, товариства російської, польської мов, Просвіта. Приємно усіх було бачити. Організаційна частина зборів минула доволі конструктивно. На пропозицію по завершенні Установчих зборів розпочати Перші збори проголосувало 12 із 23 присутніх і таке засідання відбулось. Але як тільки воно розпачолось я виступив із пропозицією не формувати порядок денний, не обирати голову Ради, а сформувати робочу групу яка за два тижні напрацює Положення про діяльність РАДИ, а тоді зважаючи на це Положення можна вже буде обирати і керівництво:).

Не виключаю несподіванок через два тижні коли Рада продовжить свою роботу, адже не всім до вподоби виявилась поспішність і деяка гарячковість у діях Сергія Кондрачука, хтось підмітив у приватній розмові про часті зміни вподобань представника Фронту Змін, які ймовірно були одними із претендентів на очільництво. Мені, особисто імпонувала манера ведення зборів Анатолія Бондарчука. Окрема мова про голову РДА при кому створюється ця Рада. Його присутність і «промова» більше була схожа на манеру голови колгоспу радянських часів. Очевидно було що Микола Павлович зовсім не готувався до зібрання, не знав що говорити і ТРИЧІ повторені фрази про те що нам треба працювати незалежно від політичних, расових, релігійних переконань, може свідчити лише про глибоке знання нашої Конституції:) ні слова про бачення співпраці з Громадською радою, ні про те чому ми власне всі зібрались, чи може це обязаловка навязана з верху і тому таке ставлення було у голови РДА? Час покаже.

Власні пропозиції:

1. Положення про Громадську Раду має чітко враховувати елемент подачі Рішень Громадської ради Голові РДА і його реакцію на них.

2. Головою ради має бути НЕ депутат районної ради. Вас обрали депутати -творіть добро через районну раду. НЕ чиновник, який залежний від РДА (бюджетники), НЕ самий молодий і самий старший із присутніх. От з тих хто залишився — можна вибирати:) реально це 3-4 претендента

3. Громадська Рада буде складати План своєї роботи, а не РДА для неї

4. Широко інформувати усіма доступними способами про кожне засідання і рішення Громадської ради

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...
  • Володимир

    Чи є якийсь офіційний документ, який визначає засади діяльності такого утворення ? Рада може й прийматиме хороші рішення або рекомендації, а який механізм їх реалізації ? Велика імовірність того, що всі напрацювання залишаться на папері, в далі і сама Рада стане формальним утворенням при РДА.

  • admin

    Такий документ має бути прийнятий у пятницю 11 лютого на Зборах ГР, думаю що це буде малозмінене Типове положення , що рекомендується в Постанові Кабміну 996 від листопада 2010 року. Так є прописані механізми. Як буде прийняте Положення, його можна буде опублікувати на сайті.