Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Если вас пригласили в милицию

Інструкція. Що робити, якщо все-таки запросять до міліції?

Роздрукувати, зберегти і дай Бог ніколи не користуватись.

Якщо виклик не відноситься до конкретної кримінальної справи, то ви маєте право на подібний виклик не реагувати і ніякої відповідальності за це нести не будете. Будь-які бесіди з вами працівники міліції можуть вести тільки з вашої згоди (ст. 8 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»).
Якщо виклик із приводу якоїсь кримінальної справи, то «виклик на бесіду», навіть якщо він супроводжується яким-небудь документом, наприклад повісткою, де вказується мета виклику: бесіда, опитування і т.п., але не допит, не є для вас обов’язковим, і, відповідно, неявка по такому виклику не тягне ніякої відповідальності (ст. 8 Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність»).
Іноді, щоправда, на такі виклики потрібно з’являтися. Це можна робити, скажемо, для з’ясування обставин, що цікавлять міліцію. У цьому випадку доцільно більше слухати, чим говорити… і робити висновки.
• Якщо виклик зв’язаний якимсь чином з конкретною кримінальною справою, то необхідно з’ясувати, у якості кого вас викликають. Якщо вас хочуть допитати як свідка — вимагайте офіційну повістку, що вам повинні вручити особисто і під підпис (ст. 166 УПК).
Всі запрошення ви вправі ігнорувати.

У тому випадку, коли вас викликають як свідка, виконуючи всі вимоги Кримінально-процесуального кодексу, то ви зобов’язані з’явитися в призначений час. У випадку неявки вас можуть піддати приводу в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 70 КПК («якщо свідок не з’явиться без поважних причин, орган дізнання, слідчий, прокурор або суд має право застосувати привід через органи внутрішніх справ у порядку, передбаченому статтями 135 і 136 КПК»), тобто до нього застосовується той же порядок приводу, що і до обвинувачуваного: привід здійснюється в денний час і тільки за мотивованою постановою слідчого.
Ви, звичайно, можете погодитися на бесіду. У цьому випадку необхідно мати на увазі, що відповідальності за неправдиву розповідь (це ж не допит!) ви не несете.
Потрібно тільки пам’ятати істотну деталь: якщо ви обвинувачуєте кого-небудь у здійсненні злочину, а злочину не було, то можлива кримінальну відповідальність по ст. 383 КК «Свідомо помилкове повідомлення про скоєння злочину». Так Що менше фантазуйте і говорить тільки про факти, у вірогідності яких не сумніваєтеся.
Якщо виклик стосується адміністративного правопорушення, то на виклик працівника міліції або судді ви з’явитися зобов’язані. У випадку неявки вас можуть піддати приводу (тобто насильницькому супроводженню в міліцію або суд). Але ви повинні пам’ятати, що далеко не по всіх адміністративних правопорушеннях ваша явка є обов’язковою.

Вичерпний перелік подібних правопорушень наведений у ст. 268 Кодексу про адміністративні правопорушення.
АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ, ЗА ЯКІ ВАС МОЖУТЬ ПІДДАТИ НАСИЛЬНИЦЬКОМУ ПРИВОДУ:

– ст. 44 КпАП «Незаконне виробництво, придбання, зберігання, перевезення, пересилання наркотичних або психотропних речовин без мети збуту в невеликих розмірах»
– ст. 51 КпАП «Дрібне розкрадання державного або колективного майна»
– ст. 146 КпАП «Порушення правил виготовлення, придбання, реалізації, установлення, будівництва і експлуатації радіоелектронних коштів і використання радіочастот»
– ст. 160 КпАП «Торгівля з рук у не встановлених місцях»

– ст. 160-2 КпАП «Незаконна торговельна діяльність»

– ст. 173 КпАП «Дрібне хуліганство»

– ч. 3 ст. 178 КпАП « Розпиття спиртних напоїв у громадських місцях і поява в громадських місцях у п’яному виді з ознаками систематичності (більше 2 разів)»
– ст. 185 КпАП «Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції або його образа»

– ст. 185-1 КпАП «Порушення порядку організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій»

– ч. 1 ст. 185-3 КпАП «Прояв неповаги до суду»

– ст. 185-7 КпАП «Публічні заклики до невиконання вимог працівника міліції»
– ст. 187 КпАП «Порушення правил адміністративного нагляду».

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...