Що таке декларація про відповідність та для чого вона?
Купуючи продукт на прилавках магазинів, складах чи офісах, кінцевий споживач розраховує на певну якість цього товару. Він впевнений, що заплачена ним ціна включає цю гарантію якості. А звідки береться ця гарантія?
Вона підтверджується декларацією відповідності, документом, який по суті своїй гарантує, що цей товар відповідає нормам і стандартам, виписаним для такого виду продукції, зокрема ДСТУ та ТУ. Підприємство – виробник чи імпортер бере на себе процедуру оформлення такої декларації.
В ній зазначаються відомості, за якими можна визначити який виробник, коли і що виробив, т.то номер партії, обсяг, дані санітарно – епідемологічної експертизи. Така декларація відповідності є обов’язковою при сертифікації товарів на території нашої країни. Природно, що у такий спосіб формується державна політика, спрямована на завезення в країну лише якісної продукції.
Декларація відповідності базується на таких даних виробника як протоколи випробувань, власне сам опис товару та сертифікатів про випробування сировини і матеріалів, необхідні для виготовлення товару.
Кожна декларація заноситься в спеціалізований реєстр та зазначаються такі данні:
-номер і термін дії декларації;
-найменування виробника продукції (організація, постачальник);
-назва і використання товарів;
-можливість нанесення знаку відповідності;
-додаткові дані (сертифікат відповідності, номер і термін дії).
Декларація про відповідальність має бути оприлюднена на сайті відповідного органу по сертифікації, що видала даний документ.
Оформлення декларації відповідності або сертифіката відповідності в Україні регулюється низкою Наказів Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, один з основних – це Наказ № 467 від 14.10.2010 “Про Затвердження Перелiку продукцiї, що пiдлягає оцiнцi вiдповiдностi вимогам технічних регламентів в Україні” .
На правах реклами