Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Облік та звітність підприємцями на загальній системі у 2011 році





Підприємець на загальній системі оподаткування повинен подавати звітність:

1. ФОП на загальній системі повинен подавати річну податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб

Підприємці на загальній системі оподаткування подають річну податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (п.177.5 ст.177 ПКУ) не пізніше ніж 40 календарних днів, що настають за останнім днем звітного року (п.п.49.18.5 п.49.18 ст.49 ПКУ) .

Підприємці, що зареєстровані протягом року, або перейшли на загальну систему зі спрощеної системи оподаткування або сплачували фіксований податок, повинні подати податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб за результатами кварталу, в якому розпочато діяльність або відбувся перехід (пп.177.5.2 п.177.5 ст.177 ПКУ).

Форма декларації затверджена Наказом №12 від 21.04.93.

2. ФОП на загальній системі повинен подавати звітність з єдиного соціального внеску за себе

Підприємці самі за себе подають звітність з єдиного соціального внеску раз на рік. Строк подання звітності – до першого квітня року, наступного за звітним (п.3.2 Постанови ПФУ №22-2 від 08.10.10). З цього приводу також читаємо статтю про подання звітності з ЄСВ.

3. ФОП на загальній системі повинен подавати податкову деларацію з податку на додану вартість

Це стосується, звичайно, тих підприємців, які зареєстровані платниками податку на додану вартість. Податковим періодом з податку на додану вартість є календарний місяць. Декларація подається протягом двадцяти календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця (п.203.1 ст.203 ПКУ).

Форма деларації з ПДВ затверджена Наказом ДПАУ №166 від 30.05.97.

4. ФОП на загальній системі повинен подавати декларацію зі збору за спеціальне використання води

Із вступом в силу Податкового кодексу перелік платників збору за спеціальне використання води значно розширився. Зокрема до них віднесли підприємців, які використовують воду (п.323.1 ст.323 ПКУ). Отже, якщо підприємець на загальній системі оподаткування використовує у своїй діяльності воду, то він повинен сплачувати збір за спеціальне використання води та подавати декларацію. Використання води у діяльності формально означає наявність договору з водоканалом на постачання води.

Форма податкової декларації збору за спеціальне використання води затверджена Наказом ДПАУ №1009 від 24.12.10.

5. ФОП на загальній системі повинен подавати звітність з ЄСВ та декларацію з податку на доходи фізичних осіб за своїх найманих працівників

В тому разі, якщо підприємець має найманих працівників, його життя, в плані подання звітності до державних органів, значно ускладнюється.

Щомісяця, не пізніше 20 числа необхідно подавати звітність з єдиного соціального внеску за найманих працівників (п.3.1 Постанови ПФУ №22-2 від 08.10.10).

У ці ж строки необхідно подавати податкову декларацію з податку на доходи фізичних осіб (пп.д п.176.2 ст.176 ПКУ). Форма такої податкової декларації затверджена Наказом ДПАУ №58 від 31.01.11. Це нововведення з 2011 року.

В той же час, стару добру форму 1-дф ніхто не відміняв. Податковий агент щодо своїх найманих працівників повинен подавати щокварталу, не пізніше 40 календарних днів, наступних за звітним, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування (пп.б п.176.2 ст.176 ПКУ). Форма 1-дф та порядок заповнення затверджено Наказом ДПАУ №1020 від 24.12.10.

Підприємець на загальній системі оподаткування повинен сплачувати податки та збори

6. ФОП на загальній системі повинен сплачувати податок на доходи фізичних осіб

Податок на доходи фізичних осіб сплачується підприємцем авансом щокварталу до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада. Річна сума податку на доходи розраховується підприємцем самостійно, але не менш як 100 відсотків річної суми податку з оподатковуваного доходу за минулий рік (пп.177.5.1 п.177.5 ст.177 ПКУ).

7. ФОП на загальній системі повинен сплачувати єдиний соціальний внесок за себе

Підприємці на загальній системі сплачують єдиний внесок протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада у вигляді авансових платежів в розмірі 25 відсотків річної суми єдиного внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб – суб’єктів підприємницької діяльності (п.4.5.2 . Постанови ПФУ 21-5 від 27.09.10). В той же час, слід зазначити, що місячний розмір єдиного соціального внеску повинен бути не менше розміру мінімального страхового платежу.

8. ФОП на загальній системі повинен сплачувати податок на додану вартість

В тому разі, якщо підприємець зареєстрований платником податку на додану вартість, він повинен щомісяця, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, для подання податкової декларації (п.203.2 ст.203 ПКУ).

9. ФОП на загальній системі повинен сплачувати збір за спеціальне використання води

В тому разі, якщо підприємець є платником даного збору, він повинен сплачувати його у строки визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за місцем податкової реєстрації (п.328.4 ст.328 ПКУ). Тобто, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання податкової декларації.

10. ФОП на загальній системі повинен придбавати торговий патент

Підприємець на загальній системі оподаткування сплачує збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності шляхом придбання торгового патенту відповідно до ст.267 ПКУ. Торговий патент придбавається у податковій службі за місцем здійснення діяльності. Для цього подається заявка на придбання. У триденний термін від дня подання заявки патент видається підприємцю під підпис.

11. ФОП на загальній системі повинен сплачувати єдиний соціальний внесок та податок на доходи фізичних осіб за своїх найманих працівників

Підприємець на загальній системі повинен сплачувати єдиний соціальний внесок за своїх найманих працівників. Суми єдиного соціального внеску треба сплачувати до бюджету під час, або безпосередньо після кожної виплати заробітної плати (п.8 ст.9 Закону №2464-VI від 08.07.10).

Податок на доходи фізичних осіб за своїх найманих працівників необхідно сплачувати (у разі виплати у безготівковій формі) під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету (пп.168.1.2 п.168.1 ст.168 ПКУ). У разі виплати заробітної плати у негрошовій формі або готівкою податок на доходи треба сплатити протягом банківського дня, що настає за днем виплати (пп.168.1.4 п.168.1 ст.168 ПКУ).

Підприємець на загальній системі оподаткування повинен вести бухгалтерський облік

12. ФОП на загальній системі повинен вести книгу обліку доходів та витрат та мати підтверджуючі документи щодо походження товару

Форма книги обліку доходів та витрат затверджена Наказом ДПАУ №1025 від 24.12.10, відповідно до якого підприємець повинен:

відображати суму нереалізованих товарних запасів на початок року;

відображати реквізити документів, які підтверджують витрати;

відображати доходи за касовим методом;

щоденно відображати доходи із сумарним підсумком за місяць, квартал, рік;

відображати суму витрат, яка безпосередньо пов’язана з отриманням доходу;

в тому разі, якщо наймані працівники підприємця здійснюють операції за готівку, то книгу необхідно реєструвати і на кожного працівника;

найманий працівник робить записи у свою книгу безпосередньо після кожного факту продажу.

13. Підприємець на загальній системі оподаткування повинен використовувати реєстратори розрахункових операцій

ФОП на загальній системі, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов’язані використовувати зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій (ст.3 Закону про РРО №265/95-ВР від 06.07.95).

Звісно, є виключення з цього правила, проте їх дуже мало. Вони прописані у ст.9 Закону про РРО №265/95-ВР від 06.07.95 та у Постанові КМУ №1336 від 23.08.00.

Джерело


Подібні публікації:

  1. Як працювати підприємцям у 2011 році
  2. Як виплачувати зарплату і сплачувати з неї податки у 2011 році
  3. Декларації про доходи фізичних осіб за січень 2011 потрібно подавати разом з деклараціями за лютий
  4. Оподаткування доходів фізичних осіб у 2011 році
  5. Підприємці — пенсіонери, що робити із ЄСВ?

Ви можете слідкувати за обговоренням із допомогою RSS 2.0 стрічки.


  • Рубрики

  • Меняем наши бонусы на ваш адрес е-мейл

    Подписка ОБНОВЛЕНИЯ сайта на вашу почту

    Бесплатные советы по результативности вашего бизнеса
    Ваш e-mail: *
    Ваше имя: *
    Подписчиков: