Де взяти кредит?
Ніби відповідь лежить на поверхні. У банку! Так, але є різні кредити і різні банки. Сьогодні ми говоримо про споживчі кредити які можна отримати готівкою на свої потреби. Де взяти кредит?
- Банк. Їх багато, вони поруч, у них є гроші. Вимоги банку зазвичай такі: вік 25-65 років, не менше 3-6 місяців праці на нинішньому місці роботи, наявність поручителя, довідка про доходи. Якщо ви маєте час, відповідаєте цим вимогам то є шанс отримати за 7-10 днів кредит під скільки %? Ну це вже ваше мистецтво де які ви відсотки знайдете. Якщо отримаєте під 20-25% річних значить добре шукали, тому що середня ставка за споживчими кредитами становить 40-50%. На екранах наших телевізорів щодня бачимо рекламу банку що відмовився від «паперових монстрів». Так от у ньому можна взяти до 75000 грн позику але під 46,54% річних. Ще одна пропозиції банківського кредиту під назвою «Гроші на все» передбачає в одному з банків отримання коштів під 0,01-23% річних, але…з щомісячною комісією 1-3,5% та одноразовою комісією 0-5%. Неважко підрахувати що без будь-яких паперів, а лише під паспорт ви зможете отримати кредит на умовах 70% річних.
Як здешевити кредит? Добре шукати та аналізувати умови банків або одразу звернутись до кредитних брокерів (помічників у виборі кредиту). Слідкувати за акціями , бувають знижки в банках, особливо під їх дні народження, вихід нових продуктів на ринок, демпінгових кампаніях.
- Кредитні спілки, інші фінансові установи. У випадку кредитних спілок – це той самий банк, такі ж приблизно документи тільки відсоток буде вищий. Тому що активи КС менші, а ризики неповернення вищі. Фінустанови – зараз їх багато і якщо банки можна перевірити в рейтингах банків, кредитні спілки у кредитних асоціаціях то новоспечені фінансові установи що працюють за принципом «Миттєві гроші на все» ще не можуть похвалитись довгим часом існування та відсутності труднощів у схемі гроші-клієнт. Тому до КС можна звертатись, проценти вищі але вимоги до отримання більш доступні, а от щодо інших фінустанов (будь-яких інших організацій крім банків та КС, що мають право на видачу коштів під відсотки) то радити не буду. Економічна логіка не дозволяє мені вважати серйозними фінансові операції нашвидкуруч з мінімумом документів, без вивчення клієнта та історії фіну станови.
- Ломбард. Тут теж все швидко готівкою і на руки але ж плата за це відповідна. Так за коштовності отримати можна 30-90% від їх оціночної вартості, за побутову техніку – 5-50%, авто 10-70%, квартиру до 60%, земельну ділянку до 30%. Плутані відсотки, щоденні комісії можуть збити з пантелику, тому добре читайте все що підписуєте. Взяти гроші у ломбарді справді легко, ще простіше не викупити назад те що туди занесли.
Інші способи вам відомі: друзі, знайомі, родичі, зібрати борги, заробити (найкращий варіант). Не ігноруйте допомогу і консультації фахівців. Потрачений час і гроші на цінні поради значно окупляться на банківських відсотках та збережених речах. Пам’ятайте: кредит – це нормально, але позичаєте чужі гроші і на недовгий час, а віддаєте свої і назавжди!