Активні учасники майстер-класу на Харківщині розбиралися із бюджетним процесом
Саме активність напевне стала візитівкою харківського майстер-класу, організованому ТІ, на який з’їхалися декілька десятків учасників із сусідніх областей. Обговорювали питання бюджетного процесу, та і взагалі всіх бюджетів, які тільки згадали (з підвохом): громадського бюджету, партисипативного, бюджету участі, бюджету для громадян, візуалізованого, бюджету розвитку….І оскільки майстер – клас передбачає пост активність, то значна увага була приділена практичним вправам і прикладам з життя.
Так в одній із вправ в мікрогрупах визначали свій шлях до успішної реалізації власної ідеї, а в іншій вправі пробували креативити в частині зрозумілого пояснення бюджету для громадян умовної громади.
Виявляється це складно! І не тільки тому що мало де таке ще роблять в органах влади, а й тому що хотілося обійняти все, а все – це дуже багато. Хтось плутав громадський бюджет із бюджетом для громадян – візуалізований концептуальний бюджет зрозумілий пересічному мешканцю. Хтось орієнтувався виключно на Інтернет можливості сайту місцевого органу влади.
Тому хочу наголосити – що дуже важливо ставати на бік тих, для кого це робиться. А також важливо вміти абстрагуватися там де це потрібно, щоб показати глобальні, важливі напрямки формування та витрачання коштів місцевого бюджету.
Оскільки цільовою аудиторією цього майстер – класу були представники освітянської, громадської, медійної спільнот, то значну частину часу приділили і моніторингу витрат бюджету та ролі засобів масових комунікацій при цьому. Кваліфікована активність учасників дає віру в те, що набуті знання та навички вже дуже швидко будуть задіяні на практиці – коментує тренер заходу, експерт Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”, засновник Аналітичного центру розвитку міста “ЗЕОН” Микола Орлов.