Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

ЗЕОН: звіт за 2018 рік

ЗЕОН 16 роківГромадська організація Аналітичний Центр Розвитку Міста «ЗЕОН» святкувала свій шістнадцятий день народження у 2018 році. Таке собі повноліття. Як і кожен рік, цей видався насиченим та продуктивним. Активна команда креативних, цілеспрямованих та амбітних втілювали в життя найрізноманітніші ідеї та проекти. Нижче як ми провели цей рік – вважай звіт про роботу.

Розпочнемо з жовтня 2017. Наймаштабнішим проектом цього місяця для ЗЕОНу стала реалізація свята краси та грації «Міс Здолбунів 2017». Варто зазначити, що деякі з учасниць Міс стали невід’ємними помічницями ЗЕОНу.
http://zdolbunivcity.net/yak-obyralasya-mis-zdolbuniv-2017-foto/

В жовтні розпочався підготовчий етап інформаційно-просвітницької кампанії з питань Децентралізації від ЗЕОНу спільно з Здолбунівською Централізованою Системою Публічно-шкільних бібліотек. Завдяки участі в проекті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) ЗЕОН отримав матеріали для оформлення інформаційних куточків «Моя громада мій добробут» в бібліотеках району.
http://zdolbunivcity.net/stvoreno-kutochky-informuvannya-pro-objednannya-hromad/

ГО «АЦРМ «ЗЕОН» активно підтримує процес децентралізації, розвиток та зміцнення місцевого самоврядування. Обговорення у селах, консультації та поради, «жива бібліотека» у форматі скайп-зв’язку з тими, хто вже успішно розвиває ОТГ, знайомство з процесом об’єднання у формі гри «Світ громад» – все це неодноразово ініціював та реалізував ЗЕОН у рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)
http://zdolbunivcity.net/svit-hromad-otrymav-svojih-pershoprohidtsiv-na-zdolbunivschyni/
http://zdolbunivcity.net/hra-svit-hromad-zblyzhuvala-hilchantsiv-navkolo-svojeji-hromady/
http://zdolbunivcity.net/objednani-hromady-dilylysya-svojim-dosvidom-iz-zdolbunivchanamy/
http://zdolbunivcity.net/u-zdovbytsi-obhovoryuyut-objednannya-hromady/

Як бачите, усі посилання ведуть на сайт Здолбунів City – інтернет-вісник, у якому є цілий розділ про діяльність ЗЕОНу. В березні 2018 року «динозавр» інформаційного простору Здолбунівського району відсвяткував своє шестиріччя.
http://zdolbunivcity.net/sajtu-zdolbuniv-city-6-rokiv/

Ми дуже любимо місто Здолбунів. Тут все рідне та знайоме – і ліхтарик, який дивно моргає, і вибоїна на дорозі. Та ось такі знайомі речі варто змінювати, а залишати лише позитивні моменти. ГО «АЦРМ «ЗЕОН» вкотре вирішив підтримати Всеукраїнську акцію «Впливай на бюджет своєї громади!», яку ж сам і започаткував у 2016 му, та зібрати пропозиції здолбунівчан, що ж варто виправляти та виділити на це гроші з міського бюджету. Результати ви можете побачити тут:
http://zdolbunivcity.net/zdolbunivchany-zbyrayut-svoji-propozytsiji-do-byudzhetu-2018/
http://zdolbunivcity.net/podaj-svoji-propozytsiji-do-byudzhetu-zdolbunova-2018/

До речі, надихнувшись прикладом Здолбунова, Квасилів долучився до акції “Впливай на бюджет свого селища”
http://zdolbunivcity.net/kvasyliv-doluchyvsya-do-aktsiji-vplyvaj-na-byudzhet-svoho-selyscha/

Ви, напевне, неодноразово чули про проект здолбунівчан «ЗЕлений газОН», підтриманий бібліотекою, НГО і поданий Здолбунівською районною радою на обласний конкурс проектів. Цей проект реалізовується на базі Здолбунівської районної бібліотеки для дітей та юнацтва спільно з Здолбунівською РДА та багатьма громадськими організаціями нашого міста.

Такі організації як ГО «АЦРМ«ЗЕОН», Центр соціальної активності для літніх людей «Клуб Життєлюб», ГО «Християнська спілка молоді Здолбунова» (УМСА), Здолбунівський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді в травні 2017 року підписали протокол про намір спільно реалізувати проект, який дослівно звучить так: «ЗЕлений газОН»: креативне використання простору бібліотеки для ефективного надання соціальних послуг.

А детально про це, з яскравими фото та відео, ви можете прочитати ТУТ: http://zdolbunivcity.net/zelenyj-hazon-dlya-molodi-ta-potsinovuvachiv-knyhy-pershi-rezultaty/

Окрім вищезгаданих організацій до реалізації долучаються інші небайдужі здолбунівчани – це «Національний корпус», бізнес, влада, державні установи (РБК, ЦСПШБ), школярі та студенти, волонтери.
Як зазначив Микола Мокрик, заступник директора ЦСПШБ по роботі з дітьми та юнацтвом, і співавтор ідеї «ЗЕленого газОНу»: Нам все вдалося тому, що ми вірили в ідею, а люди вірили в нас
http://zdolbunivcity.net/prezentuvaly-onovlenu-konferents-zalu-v-bibliotetsi/
«ЗЕлений газОН» радо вітає будь-яку ініціативу від ГО «АЦРМ «ЗЕОН», тому що вони від здолбунівчан і для здолбунівчан. Як от засідання ігрового інтелектуального клубу чи любительський турнір з настільного тенісу серед молодих юнаків та дівчат, чи перегляд «космічних» матеріалів у Міжнародний день космонавтики, чи «Ніч кіно» в рамках Всеукраїнської акції:
http://zdolbunivcity.net/molod-zdolbunova-vyprobuvala-vlasnu-vpravnist-u-pinh-ponzi/

Засновник НГО, Миколи Орлова став одним із «батьків» проекту на грантовий конкурс Фонду міжнародної солідарності (м. Варшава). Працюючи у адміністрації, «помітив» сам проект та займався його координуванням. Переможці згодом привезли інвентар та спеціалізоване обладнання для 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Здолбунів. У грошовому еквіваленті сума, «заведена» в район, перевищує 800 тис.грн. Для рятувальників Здолбунівщини доставили по двадцять надсучасних шоломів, комплектів спеціального одягу, пар взуття (до речі, підібраних за розмірами наших рятувальників), а також потужний квадрокоптер останніх моделей, два дизельгенератори, дві бензопили, ліхтарі. Це той випадок, коли пророблена робота з міжнародними партнерами приносить конкретний результат на користь громади.
http://zdolbunivcity.net/zdolbunivska-administratsiya-vyhrala-istorychnyj-mizhnarodnyj-hrant-na-koryst-mistsevym-ryatuvalnykam/

Кольорово та мокро – саме під таким девізом відбувалась Холі VS Водяна битва у Здолбунові. Вже традиційна водяна битва вшосте “намочила” здолбунівчан. І не лише водою. Шквал фарб заполонив міський Гідропарк. Словами не описати драйву та позитиву, який подарувала для здолбунівчан Холі VS Водяна битва. Організатором мокро-кольорового дійства вже традиційно є ГО «ЗЕОН» в особі його голови Миколи Мокрика.
http://zdolbunivcity.net/kolorovo-ta-mokro-holi-vs-vodyana-bytva-u-zdolbunovi/

А завершимо наш маленький звіт тим проектом, яким і розпочали – «Міс Здолбунів 2018». 25 серпня 2018 року у Здолбунові відбулось найвишуканіше святкове шоу – конкурс «Міс Здолбунів 2018». Двогодинне дійство пролетіло на одному диханні. Громадська організація «АЦРМ «ЗЕОН» вийшли на новий рівень організації якісного шоу у нашому місті.
http://zdolbunivcity.net/mis-zdolbuniv-2018-obrano/

Марія Орлова після візиту в м.Чернігів, де перебувала на проекті «Територія розвитку» розпочала втілювати ідею міні курсу з бюджетної та економічної грамотності на прикладі своєї громади (м.Здолбунів Рівненської області) та провела ознайомче заняття із школярами та батьками школярів, що допоможе школярам зрозуміти як формується бюджет, як його використовують, звідки наповнюється,
Детальніше про те, як проходив даний урок, як обирався мер, як «ділилилась» бюджетна субвенція нашими Здолбунівськими школярами, за посиланням:

У Здолбунівській школі вибирали мера і ділили “солодку субвенцію”

Про інші проекти, активності, в т.ч міжнародні молодіжні проекти, ви вже зможете прочитати у традиційному річному звіті нашої НГО по завершенні 2018 го!
Ваш Аналітичний Центр Розвитку Міста «ЗЕОН»
А ось і сам звіт (доповнений)за 2018 рік:

Зміст діяльності Період Результат
Інформаційно-просвітницька кампанія з питань Децентралізації від ЗЕОНу спільно з Здолбунівською Централізованою Системою Публічно-шкільних бібліотек.

(Обговорення у селах, консультації та поради, «жива бібліотека» у форматі скайп-зв’язку)

жовтень Завдяки участі в проекті «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) ЗЕОН отримав матеріали для оформлення інформаційних куточків «Моя громада мій добробут» в бібліотеках району.
Проведено перші в районі знайомства з процесом об’єднання у формі гри «Світ громад»(м. Здолбунів, с. Гільча 2, с. Здовбиця) Грудень – травень Просвітницька робота з питань децентралізації, донесення інформації в не звичний спосіб – через гру.
Всеукраїнська акція «Впливай на бюджет своєї громади!» Жовтень Зібрано пропозиції здолбунівчан, що ж варто виправляти в місті та виділити на це гроші з міського бюджету
Участь у діяльності Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети!” Протягом року

 

Пропозиції від громадян вкотре зібрані, опрацьовані і направлені до міської ради, де частково враховані у бюджетних планах на 2019 рік. Експерти ЗЕОНу були задіяні у тренерській та консалтинговій роботі в ОТГ Тернопільської області, розробки Методичних матеріалів на теми доброчесного врядування та місцевих бюджетів.
Засновник НГО, Миколи Орлова став одним із «батьків» проекту  на грантовий конкурс Фонду міжнародної солідарності (м. Варшава)

Працюючи у адміністрації, «помітив» сам проект та займався його координуванням. Переможці згодом привезли інвентар та спеціалізоване обладнання для 18-ї Державної пожежно-рятувальної частини м. Здолбунів

 

Квітень Для рятувальників Здолбунівщини доставили по двадцять надсучасних шоломів, комплектів спеціального одягу, пар взуття (до речі, підібраних за розмірами наших рятувальників), а також потужний квадрокоптер останніх моделей, два дизельгенератори, дві бензопили, ліхтарі.
Холі VS Водяна битва у Здолбунові Липень Масовий захід, який забезпечив відпочинок молоді, підвищив позитивний імідж організації
Відкритий міський конкурс краси та грації «Міс Здолбунів» 2018 Липень-серпень Проведено яскраве свято, що зібрало пів тисячі людей у одному приміщенні.

Проведено ряд акцій, в тому числі благодійних, та тренінгів для учасниць конкурсу.

Участь Миколи Мокрика та Марії Орлової в програмі «Територія розвитку» м.Чернігів Листопад Навчання, неформальна освіта для членів організації з можливістю подачі проектної заявки для отримання міні гранту
Урок бюджетної грамотності для школярів. Грудень Інформування та залучення молоді до бюджетного процесу

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...