Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Здача звіту з ЄСВ ФОП на загальній системі

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ ЛИСТ

від 29.02.2012 №4889/03-30

Пенсійний фонд України розглянув лист про подання річної звітності фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, що знаходяться на загальній системі оподаткування, і повідомляє.

Пенсійний фонд України розглянув лист від 26.01.2012 р. N 8 про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та подання річної звітності фізичними особами – суб’єктами підприємницької діяльності, що знаходяться на загальній системі оподаткування, і повідомляє.

Обчислення сум єдиного внеску зазначеними платниками здійснюється на підставі даних річних податкових декларацій.

Фізичні особи – підприємці, крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування, формують і подають до органів Пенсійного фонду звіт згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 08.10.2010 р. N 22-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 01.11.2010 р. за N 1014/18309 (далі – Порядок), за себе і таблицю 4 додатка 5 до Порядку за членів сім’ї, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності .

У графі 2 таблиці 1 додатка 5 до Порядку “Сума чистого доходу (прибутку), яка заявлена в податковій декларації фізичної особи – підприємця” платник самостійно відображає фактичну суму чистого доходу за себе в розрізі місяців. При цьому сума чистого доходу за рік повинна відповідати сумі чистого оподатковуваного доходу, заявленого у податковій декларації.

У графі 3 таблиці 1 додатка 5 до Порядку “Сума доходу, на яку нараховується єдиний внесок, з урахуванням максимальної величини” платником відображається самостійно певна сума доходу в розрізі кожного місяця відповідного року, в межах максимальної величини.

У графі 4 таблиці 1 додатка 5 до Порядку “Розмір єдиного внеску” вказується розмір єдиного внеску, встановлений законодавством для обов’язкової сплати, – 34,7 %, а при добровільній участі у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні з тимчасової втрати працездатності – 36,6 %, у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні від нещасного випадку на виробництві – 36,21 %, у всіх видах загальнообов’язкового державного соціального страхування – 38,11 %.

У графі 5 таблиці 1 додатка 5 до Порядку “Сума нарахованого єдиного внеску” відображається сума, яка визначається як добуток відповідного розміру єдиного внеску на суму, зазначену в графі 3 в розрізі кожного місяця.

Тобто для заповнення звіту з ЄСВ, ФОП на загальній системі не повинен орієнтуватися на фактичні розміри чистого доходу по місяцях, які відображені у книзі обліку доходів та витрат. Достатньо взяти річний чистих дохід та розподілити його по місяцях самостійно. Звісно, при цьому не слід пам’ятати, що відповідно до п.2 ч.1 ст.7 Закону «Про єдиний соціальний внесок» від 08.07.2010 №2464-VI, нарахована сума ЄСВ повинна бути не менше мінімального страхового платежу за місяць, в якому отримано дохід. Одне тільки не зрозуміло для чого так заплутувати підприємців?? В книзі помісячно, декларація щорічна, ЄСВ довільно. Маразми реформаторів тривають.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...