Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Як заповнити заяву на перехід на єдиний податок

Подання заяв про застосування спрощеної системи оподаткування в самому розпалі. За інформацією з офіційного сайту Державної податкової служби України, тільки за чотири робочі дні нового 2012 року суб’єктами господарювання, які обирають єдиний податок було подано 172 тисячі заяв.

У минулий раз, я викладав бланк заяви на єдиний податок 2012. На момент написання тієї статті було ще дуже мало офіційної інформації. Тому, про те, як буде дивитися на ті чи інші моменти процесу подання заяви податкова служба, можна було тільки здогадуватися.

На сьогоднішній день, після першого тижня, протягом якого податкова служба приймала заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, з’явилося трохи офіційної інформації.

Чи треба подавати розрахунок доходу за попередній календарний рік?

У попередній статті я трохи зачепив цей момент та висловив припущення, що тим підприємцям, які у 2011 році були на єдиному податку та подають заяву, не треба додавати до неї розрахунок доходу за попередній календарний рік. Таке припущення, ґрунтувалося на тому, що зазначений розрахунок згадується у Податковому кодексі лише у пункті 298.1.4, в якій описується перехід на єдиний податок із загальної системи оподаткування.

Читачі, які прокоментували попередню статтю, не підтвердили це припущення. Розрахунок доходу за попередній календарний рік вимагають у всіх суб’єктів господарювання, які подають заяву.

Проте, чи грунтується це на вимогах Податкового кодексу? Чи розрахунок вимагають просто «про всяк випадок»? У єдиній базі податкових знань з’явилося питання з цього приводу, проте відповіді на нього ще немає.

В будь якому разі, заповнити та подати цей розрахунок не так вже і важко.

Чи можна надіслати заяву поштою?

Відповідно до пункту 4 «Порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування» №1675 від 20.12.2011 заяву можна подати поштою. Проте, який день буде вважатися датою подання заяви до податкової служби: дата відправлення поштою чи дата надходження листа безпосередньо до податкової інспекції? З цього приводу на офіційному сайті ДПС з’явилася наступна інформація:

«Якщо заява про обрання або перехід на спрощену систему оподаткування направлена до податкового органу поштою, то датою подання такої заяви буде вважатись дата надходження її до податкового органу, тобто дата реєстрації в журналі реєстрації вхідної кореспонденції.»

Отже, подавати заяву на єдиний податок поштою не варто.

Відео інструкція про заповнення заяви

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...