Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

В Україні планують відновити інспекцію з контролю за житлово комунальними послугами

В Україні планують створити, а фактично відновити, житлово-комунальну інспекцію, яка посприяє підвищенню якості послуг ЖКГ і контролюватиме обґрунтованість тарифів.

Інспекції розглядатимуть справи про адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням законодавства в сфері ЖКГ, і накладати адміністративні стягнення.

Відповідний проект Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно державного контролю(нагляду) у сфері житлово-комунального господарства” оприлюднено для громадського обговорення, повідомляє сайт Мінрегіону.

Перевірки будуть плановими (річні плани затверджуються до 1 грудня року) і позаплановими. У житлово-комунальної інспекції буде широкий перелік повноважень. Інспектори мають право вимагати усунути будь-які порушення законодавства у сфері надання і споживання житлово-комунальних послуг. Для цього вони зможуть призначати експертизу, технічну діагностику обладнання, збирати пояснення, документи і матеріали.

Якщо будуть виявлені порушення законодавства, інспектора має право направити обов’язкові вимоги (приписи) порушникам, а також застосувати штрафні санкції. Як крайній випадок — передавати органам досудового розслідування матеріали, що відносяться до їх компетенції. Також інспектори отримають безперешкодний доступ до об’єктів житлово-комунальних послуг.

Кажуть що підставою появи цього законопроекту стала велика кількість скарг на надавачів послуг.

Застереженням до роботи комісії з такими повноваженнями, безперечно, є її корупційна складова, яка можлива в усіх контролюючих органах в т.ч такій інспекції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...