Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Скалат буксує

зустріч у Скалаті (7)Візит до Скалатської ОТГ був присвячений моніторингу використання антикорупційних інструментів прийнятих в громаді та питанням розробки бюджету для громадян і проведенню повторної оцінки бюджетної прозорості. Громада приймає участь  у проекті «Доброчесні громади», що реалізується громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!» в рамках програми DOBRE за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

зустріч у Скалаті (1)Експерт Аналітичного центру ЗЕОН та Партнерства Микола Орлов відвідав ще одну оскароносну громаду за підсумками минулого року та участі у гала події Кришталь року. Заступниця міського голови, економічний і фінансовий відділи як і раніше налаштовані на плідну співпрацю та все більше відчувається відірваність, не системність, раптовість у взагалі політиці місцевого самоврядування Скалату.  Звідси і заборгованості і певне невдоволення в громаді.

Попри наявний антикорупційний інструмент який регулює створення Наглядових рад на КП, він потребує змін і доповнень. А поки вони туди будуть внесені, то в громаді з’явиться можливо ще якесь комунальне підприємство, за словами працівників ОМС, таких нещодавно зареєстровано вже три. Є складнощі із оцінкою бюджетної прозорості, а саме за окремий інформативний розділ про бюджет минулоріч  Салатська ОТГ отримала Оскар. Нині старий сайт ОТГ вже не заповнюється, а новий лише запрацював і на ньому взагалі немає відповідного розділу. Експерт надав свої пропозиції усно як що ще потрібно зробити для вирівнювання ситуації, принаймні в рамках проектих заходів.

Незважаючи на труднощі, фахівці справді прагнуть створювати корисні речі, як то наприклад буклет для інвесторів двомовний, бюджетний регламент. Проте як самі ж зазначають “аби тим вміли ще і користуватися ті для кого і  про кого вони прописані”. Тим актуальнішим є розуміння суті проекту “Доброчесні громади” – бути відкритими і зрозумілими для себе і своєї громади.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...