Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Підприємцям планують заборонити використовувати кошти з картки на власні потреби

Але дочитайте до кінця. Що і чого такі зміни будуть стосуватися, якщо вони будуть офіційно прийняті.

По пунктах:

1.Сьогодні ЗМІ рознесли таку інформацію, яка і у нас в заголовку і це правда, фактично цитата з проекту   змін до Інструкції про порядок відкриття і закриття рахунків клієнтів банків та кореспондентських рахунків банків – резидентів і нерезидентів, що був запропонований для громадського обговорення НАЦбанком України. ФОПи заборона

2. Підприємців неабияк схвилювала саме ця поправка: “Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб-підприємців/фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність для здійснення операцій, пов’язаних із власними потребами.” Обговорення і в мережі і на профільних форумах підприємців, бухгалтерів просто ряснять епітетами і припущеннями як щодо норми так і щодо ймовірної політичної складової. Висловлюються припущення і щодо боротьби із переведенням в готівку коштів і щодо посилення контролю над сплатою податків і обігом коштів, тощо.

3. Нацбанк швидко відреагував і повідомив що ЗМІ невірно трактували цю заборону:

Розповсюджена у ЗМІ інформація щодо ніби таких планів Національного банку є некоректною інтерпретацію норм, які містяться у проекті  змін до  Інструкції…Хоча як по іншому можна цю норму зрозуміти?

4. Як би не було дивно, але за словами того ж Нацбанку: Діючі вимоги Інструкції вже і так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки – для здійснення підприємницької/незалежної професійної діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності. Тому нічого нового і дивного?

Ні, ми не погоджуємося, такої норми в Інструкції НЕ має!

Є окремі розяснення, щодо деяких видів діяльності деяких фізичних осіб, є посилання на порядок використання коштів за рахунками, ось вони:

Забороняється використовувати поточні рахунки фізичних осіб, що відкриваються для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності. За поточними рахунками в національній валюті фізичних осіб – резидентів здійснюються всі види розрахунково-касових операцій відповідно до умов договору та вимог законодавства України, які не пов’язані із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.

Т.то ту  йде мова про приватні рахунки, а не ПІДПРИЄМНИЦЬКІ, іншими словами власними коштами не здійснювати фінансування підприємницьких операцій. Хочеш здійснити операцію-поклади власні кошти на підприємницький рахунок і тоді здійснюй розрахунки.

5. Новація і доповнення полягають в тому, що ДОДАЄТЬСЯ пункт, яки справді забороняє із підприємницьких рахунків (карток) сплачувати наприклад в магазині, АЗС тощо. При тому, що на цій картці після сплати податків залишається прибуток підприємця, яким він може розпоряджатися на власний розсуд. АЛЕ, не з картки підприємця. Ось як виглядає доповнення, яке ми розмістили там, куди воно вноситься.

Тепер цей пункт повністю виглядає так: НІ власні кошти не використовувати на підприємницьку діяльність, а тільки через рахунок підприємця, ні підприємницькі кошти не використовувати (з рахунку) на власні потреби. Котлети окремо, мухи окремо. Формула стала зрозуміла: власні кошти то тільки на власній (персональній карті, рахунку), підприємницькі на підприємницькому і для тих же цілей використовуються.

6. Висновки: а) НБУ лукавить, що їх не так зрозуміли і що така норма була, вони просто доповнили, а не внесли технічні правки, як вони пишуть у своєму поясненні для ЗМІ б)варіант дій у разі якщо буде прийнята така норма – це перераховувати кошти із підприємницького рахунку на власний і звідки користуватися. якщо взяти на прикладі одного із поширених банків в Україні, то з підприємницької картки за зняття готівки ви платите 0,8%, а з власної – 1,%, ось ці 0,2% і будуть ціною вирішення питання. Жодної паніки.

Микола Орлов, засновник “Аналітичного центру розвитку міста “ЗЕОН”, експер Партнерства “За прозорі місцеві бюджети”

Інструкція НБУ

проект змін до Інструкції 

офіційна позиція НБУ

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...