Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Перенесено термін введення в дію Закону України «Про захист персональних даних»

Перенесено термін введення в дію Закону України «Про захист персональних даних» з 1 січня на 1 липня 2012 року

13 січня Верховна Рада України ухвалила відповідний законопроект (№9624) і направила його на підпис Президенту.

Таке рішення обумовлене необхідністю суттєвого доопрацювання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних» », оскільки його реалізація на практиці призвела до неоднозначних трактувань положень Закону. Зокрема, документ містить такі недоліки:

не формулює мети обробки персональних даних; окремі норми мають посилання на інші нормативно-правові акти, які ще не прийнято; не передбачено регулювання діяльності володільця баз персональних даних; відсутні норми, які б деталізували і конкретизували застосування норм окремими категоріями суб’єктів (громадські організації, страхові компанії, медичні установи, банки тощо); не визначений вичерпний перелік відомостей, які належать до персональних даних та відсутня чітка процедура знищення персональних даних; не визначено статус інформації (персональних даних), отриманої із загальнодоступних джерел (газети, телебачення, Інтернет).

Водночас, за порушення Закону передбачені значні розміри штрафів.

Отже, у разі підписання Президентом України Закону, норми, які передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних, будуть застосовуватися тільки з 1 липня 2012 року.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...
  • Так я могу подать в суд на бывшего начальника, за использование моих данных для своих целей? Или это еще нужно доказать?

    • admin

      во первых подать не дешево стоит, во вторых презумцию невиновности никто не отменял, т.е доказательная сторона – это за вами