Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Іванівська ОТГ прагне діяти доброчесно

візит Іванівська ОТГ (2)17 квітня 2019 року  відбувся візит до Іванівської ОТГ експертів Партнерства «За прозорі місцеві бюджети» в рамках програми «Доброчесні громади» Миколи та Марії Орлової. Марія Орлова розповіла присутнім на зустрічі голові громади та фахівцям ради про старт оцінки прозорості місцевих бюджетів. Цьогоріч були створені для кожної ОТГ опитувальники на гуугл диск, доступ до них роздані відповідальним особам рад і відтепер у інтерактивному режимі працівники і експерти можуть спільно здійснити оцінку (самооцінку) стану справ у бюджетній політиці громади. Микола Орлов обговорив із учасниками зустрічі Концепцію БдГ, а також подякував за прийняті рішення про виділені ресурси на цілі БдГ та опублікований зворотній зв’язок органу влади із мешканцями щодо врахованих пропозицій до бюджету. Традиційно Іванівка є лідером в частині оперативної і якісної відповіді на подані громадянами пропозиції до бюджету та у підготовці бюджету для громадян. (для ЗБІЛЬШЕННЯ фото натисніть на них)візит Іванівська ОТГ (4)візит Іванівська ОТГ (10)

Змістовною виявилася моніторингова частина застосування в громаді Антикорупційних інструментів, які прийняті в рамках проекту.

Об’єктом інтересу були рішення сільської ради, протоколи ведення сесії, розпорядження сільського голови.візит Іванівська ОТГ (6) візит Іванівська ОТГ (1)

Експерт відзначив, про те, що у громаді діють антикорупційні запобіжники щодо врегулювання конфлікту інтересів, так власноруч пишуться і оголошуються повідомлення про конфлікт інтересів, робиться про це запис у протоколах сесійних пленарних засідань. Однак ОМС вказано на необхідність внести зміни до Регламенту діяльності ради, де прописати обов’язковість поіменного голосування, його процедуру та форму підрахунку голосів (протокол поіменного голосування).візит Іванівська ОТГ (13) візит Іванівська ОТГ (16) візит Іванівська ОТГ (17) візит Іванівська ОТГ (18)

Окремі консультації надані щодо врегулювання потенційного конфлікту інтересів, щодо питань які відносяться до компетенції голови і ради.

З приємністю експертом було відзначено, що і при розгляді питань порядку денного на сесії оголошується про пропозиції від громадян, які надходять до депутатів і що ці пропозиції враховуються і сам перебіг цього виступу фіксується у протоколі засідання.візит Іванівська ОТГ (22)

Загалом експерти відзначили наявність деяких неточностей, однак на зустрічі були присутні всі працівники в компетенції яких після наданих консультацій уникати цих неточностей. Проте продемонстроване прагнення спеціалістів ради і голови ОТГ не залишає сумнівів щодо відсутності недоброчесного умислу у діях. Для ОМС підготовлена і письмова консультація, яка роз’яснює, з посиланнями на норми законодавства деякі застереження на майбутнє.візит Іванівська ОТГ (23) візит Іванівська ОТГ (25) візит Іванівська ОТГ (26)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...