Можливості для підвищення кваліфікації депутатами місцевих рад
Навчання, в т.ч дистанційні курси, збірки кращих практик, гранти у добірці, актуальній у квітні-травні 2017 року!
https://courses.prometheus.org.ua/courses/IRF/URBAN101/2015_T1/about – Урбаністика: сучасне місто
http://udl.despro.org.ua/ – спільнота практик місцевого розвитку
https://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/GOV101/2015_T2/about – основи державної політики
https://courses.prometheus.org.ua/courses/Prometheus/Lobby101/2015_T2/about – основи лобіювання
- http://ipo.org.ua – 18-20 травня 2017 року, м. Вінниця – семінар, присвячений земельним відносинам (KAS) для депутатів місцевих рад
- 19-21 травня 2017 року, м. Вінниця – семінар, присвячений житлово-комунальному господарству (NED).
УВАГА! Пріоритетом у відборі буде також представництво кандидата у відповідній постійній комісії своєї ради («земельній» або «жкг»)!
Учасники навчань забезпечуються харчуванням, проживанням, навчальними матеріалами.
Остання дата надсилання документів: 03 травня 2017 року.
https://courses.prometheus.org.ua/courses/course-v1:AMU+BP_101+2017_T1/about Ефективний бюджетний процес в ОМС – реєстрація відкрита вже
Інші можливості:
http://www.auc.org.ua/novyna/amu-ogoloshuye-vidbir-mist-dlya-uchasti-u-richnomu-cykli-navchannya-z-rozrobky-strategiy – Річний цикл навчання з розробки стратегій розвитку – практичний навчальний курс, що впроваджуватиметься за принципом «вчися і роби»: представники територіальних громад не просто теоретично опановуватимуть підходи до розробки стратегій розвитку, а втілюватимуть їх на практиці, паралельно з навчанням розробляючи стратегії.
http://www.auc.org.ua/novyna/yevropeyska-komisiya-ogolosyla-konkurs-proektiv-dlya-gromad-mist-ta-otg Європейська Комісія оголосила конкурс проектів «Мери за економічне зростання» («Mayors for Economic Growth Pioneer Projects»), в якому можуть взяти участь громади з населенням до 150 тисяч жителів та об’єднані територіальні громади.
Конкурс стосується міст, які вже мають Плани місцевого економічного розвитку, що відповідають принципам, окресленим у Концепції «Мери за економічне зростання».
Обрані міста стануть «піонерами» у впровадженні пілотних проектів, щоб продемонструвати, яким чином конкретні заходи в рамках Планів можуть бути впроваджені на практиці.
Фінансуватимуться проекти тривалістю від 18 до 48 місяців. Проекти повинні сприяти покращенню бізнес-середовища, стимулюванню розвитку бізнесу, підвищенню місцевого доступу до фінансів.
http://www.auc.org.ua/novyna/10-kvitnya-rozpochynayetsya-kurs-dystanciynogo-navchannya-pidgotovka-ta-vprovadzhennya Навчальний дистанційний курс «Підготовка та впровадження проектів розвитку громад» розроблений Асоціацією міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізується за підтримки USAID.
Курс містить базову інформацію, яка допоможе представникам органів місцевого самоврядування (і не тільки) розробити проектну пропозицію, управляти проектом та звітувати про його впровадження.
http://www.auc.org.ua/novyna/asociaciya-mist-ukrayiny-predstavlyaye-vydannya-knyga-uspihiv
Книга. Успіхи громад, висвітлені у книзі, стали результатом реформ з децентралізації повноважень та фінансів, об’єднання територіальних громад та ілюструють механізми ефективного використання місцевих бюджетів і залучення ресурсів для розвитку інфраструктури.
Підбірку підготував Микола Орлов