Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Активність у соцмережах треба переносити в реальне життя

В рамках проекту “Доброчесні громади” наставники-консультанти громад здійснюють за потреби самих громад консультаційну, дорадчу допомогу. Це і в питаннях прозорості місцевого бюджету, залученості громадян до  бюджетного процесу, формування доброчесного врядування. Інколи можна зустріти велику активність дописувачів у соцмережах, яка як правило стосується порад голові громади що йому потрібно робити, або що йому потрібно було зробити замість того що він зробив. А ще краще зробити все біля будинку (зупинки, місця роботи, відпочинку…) того, хто це пише.

Звісно в дискусіях бувають і слушні моменти і запитання, але ловиш себе на думці, що дописувачам часто бракує розуміння КОЛИ і що планується, ЯК використовуються  і ким ресурси громади, ХТО може впливати на бюджетний процес в громаді окрім голови. Жити в соціумі – це теж наука. Тому вчитися потрібно постійно) І тому дуже слушно виглядає пропозиція тих же активних керівників громади, щоб активні коментатори були долучені до тренінгів, наприклад, де спільно із керівниками, фінансистами, економістами будуть обговорюватися багато питань про ресурси громади. там є унікальна можливість безпосередньо почути одне одного, стати на бік іншого і врешті решт зрозуміти хто що робить і чому.

Для прикладу. Пост голови ОТГ з Тернопільської області про ЗАРИБЛЕНННЯ ставків. 90% напевне, коментарів під ним не про РИБУ. І з часом з’ясовується, що то люди одного із сіл хочуть більше уваги до себе, села, дороги, огорожі тощо. При тому в дискусії ні староста з цього села ні три депутата від нього ж у дискусії участі не приймають, виявляється вони останні два роки і на сесії не ходять.

То чиє тут співвідповідальність громади цього села за своїх же обранців? А чи є розуміння бюджетного процесу пропонуючи посеред року зробити 4 кілометри дороги чи купити автобус?

Занепокоєність людей зрозуміла, і як вони самі пишуть, освічені, толерантні і наполегливі. Бо ж є голова у ФБ то треба ж цим шансом скористатися. Треба, АЛЕ ЦЕ ОДИН ІЗ БАГАТЬОХ ЯК ЩЕ МОЖНА ВПЛИВАТИ НА РОЗВИТОК СВОЄЇ ГРОМАДИ.

Про це і буде йти мова вже на найближчому тренінгу”Прозорість бюджетного процесу та фінансового управління в ОТГ”. Адже це теж є одним із інструментів допомоги громаді до згуртованості і переходу на вищий рівень порозуміння.

Наставництво в громадах здійснюється як безпосередньо так і дистанційно, в рамках Програми DOBRE за підтримки USAID Ukraine Global Communities і  реалізовується експертами Громадського партнерства “За прозорі місцеві бюджети”

Микола Орлов

#Доброчесні громади #DOBRE #антикорупція_це_DOBRE  #ЗЕОН #Децентралізація #DOBRE

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 голос (а, ів), середній бал: 5,00 із 5)
Loading...