Керівник: Мудрішаємо разом. Керуймо ефективно!

Проведено тренінг для Байковецької ОТГ із доброчесного врядування

тренінг Байківці (3) Плідна дводенна зустріч відбулася в Тернополі із представниками Байковецької ОТГ (Тернопільщина).
Це був тренінг “Антикорупційні механізми в ОТГ” в рамках проекту “Запобігання корупції в об’єднаних територіальних громадах”, який реалізується Громадським партнерством “За прозорі місцеві бюджети” в рамках програми DOBRE. Тренери Микола Орлов та Ольга Ферар презентували антикорупційні механізми та процедури їх впровадження в ОТГ.
Протягом тренінгу учасники не тільки почули, а й побачили і відтворили в рамках ділової гри та вирішенні багатьох практичних ситуацій, як діють принципи доброчесності, а де є корупціоногенні фактори. учасники діляться і власним баченням діяльності механізмів у громадах. Так у Байковецькій громаді вже діє система бюджетних закупівель через Prozorro, транзакції можна бачити і в e-data, а призначення на посади відбувається за конкурсом. П’ятеро із присутніх самі проходили конкурс на свої посади.тренінг Байківці (4)
Приємно, що тренінг викликав інтерес і на ньому були присутні п’ять старост громади, секретар ради, начальники відділів, а також двоє представників молодіжного комітету.
Після об’єднуючого корпоративного заходу ввечері першого дня, на другий день справи ладилися ще краще, а вправи виконувалися ще швидше. Влучні визначення чим відрізняються прозорість дій місцевої влади від відкритості пролунали саме від учасників заходу (п.Слободян Назарій). Назарій став ще й автором самого влучного підпису під фото з події. Під час того як вже 10 хвилин учасники складали визначення Корупції і в буквальному сенсі слова розтяглися по всій підлозі кімнати, він виголосив «Не легко пишуться Закони про Корупцію».тренінг Байківці (1)
Справжнім «живчиком» при виконанні вправ і відповідях на питання проявила себе секретар ради п.Турчманович Юлія, серед старост свою думку з усіх питань мав п.Каліщук Роман. Вибір антикорупційних інструментів для подальшої роботи над ним до повного впровадження в громаді відбувався у демократичний спосіб – шляхом голосування. В результаті громада обрала першочерговими до впровадження Антикопупційну експертизу, програму та наглядові ради у КП, а також учасники тренінгу попросили допомогти порадами при формуванні розділів про бюджет, консультації із громадськістю та антикорупційну політику в Статуті громади, який зараз розробляйтесь в Байківцях. На завершення керівник економічного відділу ради п.Володимир Атаманчук подякував від імені учасників за тренінг та наголосив, що основна результативна робота ще попереду під час коучинг-сесій експертів проекту і спеціалістів з громади.тренінг Байківці (2)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (ще не оцінили)
Loading...